Cēsīs bāzētā pasažieru pārvadātāja a/s Cata pērn apgrozījusi 7,415 milj. Ls, savukārt uzņēmuma peļņa veidoja 80 tūkst. Ls, kas ir par 41% mazāk nekā 2010. gadā, liecina Lursoft dati.

2010. gadā uzņēmuma peļņa bija 137,8 tūkst. Ls. Uzņēmuma vadība skaidro, ka negatīvu finansiālo ietekmi uz uzņēmumu atstājis energoresursu cenu pieaugums un valdības lēmums no 2011. gada 1. janvāra palielināt samazināto pievienotās vērtības nodokļa likmi sabiedriskā transporta pakalpojumiem iekšzemē no 10 uz 12%.

A/s Cata ieņēmumi no regulārajiem pasažieru pārvadājumiem pērn veidoja 91,7% no kopējā neto apgrozījuma, kas, salīdzinot ar 2010. gadu, ir par 2% mazāk. Samazinājumu uzņēmuma vadība skaidro ar atsevišķu maršrutu un reisu slēgšanu ierobežota valsts finansējuma apstākļos, kā arī dotāciju samazinājumu par 0,260 milj. Ls.

Salīdzinot ar 2010. gadu, pērn par 29% palielinājušies ieņēmumi no komercpārvadājumiem, savukārt ieņēmumi no autotransporta remonta pakalpojumiem un pārdotajām rezerves daļām auguši par 54%.

Papildus augstākminētajiem pakalpojumiem, a/s Cata guvusi ieņēmumus arī no autoostu pakalpojumiem, telpu nomas un kultūras nama sniegtajiem pakalpojumiem.

Aizvadītajā gadā uzņēmums iegādājies 18 mazlietotus un lietotus autobusus, no kuriem 14 ir mazas ietilpības. A/s Cata darbojas kopš 1991. gada jūlija, un sākotnēji uzņēmuma nosaukums bijis Valsts autotransporta firma Gata. 1994. gadā uzņēmumam tika pievienots Valsts būvuzņēmums Vidzemes celtnieks.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra