Dienas Bizness

 • 27 ceturtdiena,
  oktobris

  Lilita, Irita, Ita

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8947

  USD: 1.0925

Ražošana

Foto: LETA

Četri atbilst vilcienu iepirkuma prasībām  1

Piektā pretendenta atbilstību otrajai kārtai vēl izvērtē


To paziņoja valsts AS Pasažieru vilciens (PV) valdes priekšsēdētājs Andris Lubāns Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) iesniegumu izskatīšanas komisijas 20. novembra sēdē, kur tika vētītas Hyundai Rotem Company (Hyundai) un AS Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca (DLRR) sūdzības saistībā ar PV jaunu vilcienu iepirkumu.


Jau vēstīts, ka pieteikumus iesniegušas kompānijas Patentes Talgo S. L., Stadler Polska Sp. z o.o., ООО Uralskije lokomotivi, Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles S.A. un Škoda Vagonka a.s. Otrajai kārtai kvalificējušies pretendenti saņems pilnu tehnisko specifikāciju un 75 dienu laikā tiem būs jāiesniedz atbilstoši piedāvājumi.


DLRR ieskatā PV iepirkuma priekšmetā ietvērusi «vairākas diskriminējošas, kā arī konkurenci ierobežojošas prasības». Viena no tādām ir alumīnija kā vagonu virsbūvju metāla norādīšana. Rūpnīcas pieaicinātais eksperts sacīja, ka, arī izmantojot citus materiālus (piemēram, tēraudu) virsbūves izgatavošanai, var panākt nepieciešamos tehniskos parametrus.


Visu rakstu Četri atbilst vilcienu iepirkuma prasībām lasiet 23. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākās ziņas kategorijā

Latvijas dzelzceļš izveido eksperimentālu risinājumu drošības paaugstināšanai

Latvijas dzelzceļš izveido eksperimentālu risinājumu drošības paaugstināšanai

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) Siguldā izveidojis pirmo regulējamo gājēju pāreju pār sliežu ceļiem Latvijā, kas aprīkota ar luksoforu un skaņas signālu. Edvīns Bērziņš, LDz prezidents, skaidro: «Šā gada laikā esam apzinājuši visas gājēju...

Reklāma