Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  oktobris

  Renāte, Modrīte, Mudrīte

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8932

  USD: 1.0886

Ražošana

Foto: LETA

Cilvēki ārpus Rīgas spiesti mesties zem autobusiem, lai tie viņus uzņemtu  2

Iedzīvotāji ir neizpratnē, kāpēc pieturas, kuras ir pastāvējušas gandrīz vai mūžīgi, tagad tiek ignorētas, vēsta reģionālais medijs Dzirkstele.

SIA Gulbenes autobuss direktors Aloizs Priedeslaipa stāstījis, ka pārvadātāji tiek izraudzīti konkursa kārtībā un diemžēl rezultāts ir tāds, kā ir. Viņš uzsvēris, ka SIA Gulbenes autobuss šoferi nekad nepabrauc garām cilvēkiem nevienā pieturvietā, ko nevarot teikt par citu dažu labu pārvadātājfirmu, kura strādā starppilsētu maršrutos.

Saistītie raksti

Tāpēc arī esot gadījumi, kad dažā pieturvietā cilvēki metas uz brauktuves priekšā autobusam, lai tikai tas apstātos un uzņemtu pasažierus.

«Tāds ir Autotransporta direkcijas rīkoto konkursu rezultāts un tāda ir dažu pārvadātāju attieksme pret saviem potenciālajiem pasažieriem,» sacījis A.Priedeslaipa.

Savukārt akciju sabiedrības Nordeka pasažieru pārvadājumu daļas direktors Sergejs Konopijevs Dzirkstelei skaidrojis, ka Autotransporta direkcija ir tā, kura izveido pasažieru pārvadājumu maršrutus ar konkrētām tarifā iekļautām pieturvietām. «Mums šie maršruti ir tikai un vienīgi nodoti apkalpošanā,» viņš norādījis.

S.Konopijevs skaidrojis, ko nozīmē jēdziens «tarifa pietura». Tikai tajā autobuss ir tiesīgs piestāt, jo biļešu cenas ir paredzētas tikai no vienas «tarifa pieturas» līdz otrai.

To, ka iedzīvotājiem šāda sistēma rada arī papildus izmaksas, apliecina kāda lasītāja rakstam pievienotais komentārs: «Piemērs...Svētdienu rītos autobuss 05.24 Viļaka-Balvi-Gulbene-Rīga...skaitoties expresis....taatad tikai 4 pieturvietas....Gribēju pirkt biļeti līdz Siguldai, bet nācās pirkt līdz Rīgai (3.50 Ls vietā - 4.70Ls)...jāsaka paldies, ka vismaz izlaida Siguldā nevis lika braukt līdz Rīgai...»

Jaunākās ziņas kategorijā

Latvija var pārņemt kravas uz Kaļiņingradu

Latvija var pārņemt kravas uz Kaļiņingradu  19

«Šodien ir iespēja iegūt Latvijas tranzīta koridoram papildu 9 milj. tonnu kravu – tās ir kravas, kas pašlaik caur Baltkrieviju un Lietuvu iet uz Kaļiņingradu,» saka Euro Rail Trans valdes loceklis un līdzīpašnieks Ainārs Šlesers...

Reklāma