Dienas Bizness

 • 27 ceturtdiena,
  aprīlis

  Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8490

  USD: 1.0893

Ekonomika

D.Staķe: skolēnu autobusu piegādi varētu kavēt kāda sūdzība  2

Vienīgais kavēklis skolēnu autobusu piegādi pašvaldībām varētu būt kāda sūdzība par iepirkuma komisijas lēmumu, sacīja Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministre Dagnija Staķe.

Ja sūdzības nebūs, līgumi tiks noslēgti tuvākajā laikā un autobusi sākšot ceļu uz novadiem jau septembrī.

Db.lv jau vēstīja, ka skolēnu autobusus iegādāsies no SIA Domenikss un no SIA Latursus un UAB Salociai ir Partneriai, BMC Sanayi ve Ticaret A.S apvienības. Saskaņā ar pieejamo informāciju tie tomēr būs oranžā krāsā.

Kopumā tiks iepirkti 110 autibusi par 9,7 milj. latu no kuriem 7,44 milj. latu piešķir Šveices valdība, 1,31 milj. latu Latvijas valsts in trūkstošos 0,96 milj. latus segs pašvaldības.

D. Staķe norādīja, ka, neskatoties uz centralizētā starptautiskā iepirkuma rezultātā iegūtajām labajām autobusu piegādes cenām, finansējums nav pietiekams, lai pašvaldībām piegādātu 110 autobusus atbilstoši to norādītajiem autobusu izmēriem.

Autobusu ekspluatācijas laikā pašvaldībām būs jāatskaitās par autobusu noslodzi. Ja tiks konstatēts, ka autobusi netiek izmantoti skolēnu pārvadājumiem nepietiekama bērnu skaita dēļ, tiks izskatītas iespējas konkrēto autobusu nodot citas pašvaldības rīcībā, kurai tas izrādītos nepieciešamāks.

Lai iekļautos pieejamā finansējuma apmēros, līdz līgumu parakstīšanas brīdim būtu jāpanāk vienošanās par desmit lielāko un līdz ar to dārgāko autobusu aizstāšanu ar mazāka izmēra autobusiem. Ja vienošanās netiks panākta, saskaņā ar šā brīža aprēķiniem astoņi novadi – Daugavpils, Rēzeknes, Alūksnes, Gulbenes, Madonas, Talsu, Saldus un Bauskas, var saņemt par vienu autobusu mazāk no kopējā autobusu skaita.

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

Ārvalstu piegādātāji vētī Rail Baltica iespējas

Ārvalstu piegādātāji vētī Rail Baltica iespējas  2

Kompānijas interesējas par iepirkumiem, noskata partnerus un izvērtē riskus, ceturtdien raksta laikraksts Dienas Bizness. Par 5,8 miljardus eiro vērto Eiropas sliežu platuma (1435 mm) jaunas dzelzceļa infrastruktūras projektu Rail Baltica...

Reklāma