Dienas Bizness

 • 28 piektdiena,
  oktobris

  Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8916

  USD: 1.0927

Ražošana

Daugavpils dome vēlas pārdot lidostu  1

Daugavpils dome nolēmusi sākt SIA Daugavpils lidosta kapitāldaļu novērtēšanu, lai sāktu to atsavināšanu.

Lēmums tiek pamatots ar nepieciešamību piesaistīt lidostas attīstībai privātos investorus, jo valsts atbalsts Nacionālajā attīstības plānā reģionālajām lidostām nav paredzēts, liecina informācija pašvaldības mājaslapā.

Saistītie raksti

Lidostas attīstībā, iegādājoties zemi tās vajadzībām, kā arī izstrādājot lidostas attīstības dokumentāciju ar mērķi piesaistīt stratēģisko investoru, pašvaldība ir iztērējusi vairāk nekā vienu miljonu latu. Tomēr krīzes rezultātā nav izdevies noslēgt līgumu ar spāņu investoru. Iecerēts bijis arī piesaistīt ES līdzekļus, atbilstoši noslēgatajam memorandam ar investoru. Projekts tika atbalstīts pārrobežu programmā, taču investors no sadarbības atteicās un projektu pašvaldība pārstrukturizēja un iesniedza atkārtoti, stāsta Daugavpils Attīstības departamenta vadītāja Daina Krīviņa.

Tomēr no Eiropas Komisijas saņemts atteikums, jo projekts paredzēja vienlaikus ar Daugavpili attīstīt arī Pleskavas lidostu. Taču EK politika neatbalsta ieguldījumus Krievijas federācijā. pašvaldība arī atsaucas uz Valsts Kontroli, kas neiesaka pašvaldībai nodarboties ar uzņēmējdarbību. Līdz ar to pieņemts lēmums par lidostas atsavināšanu privātam partnerim, kas vēlētos lidostu attīstīt.

Jaunākās ziņas kategorijā

Latvijas dzelzceļš izveido eksperimentālu risinājumu drošības paaugstināšanai

Latvijas dzelzceļš izveido eksperimentālu risinājumu drošības paaugstināšanai  4

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) Siguldā izveidojis pirmo regulējamo gājēju pāreju pār sliežu ceļiem Latvijā, kas aprīkota ar luksoforu un skaņas signālu. Edvīns Bērziņš, LDz prezidents, skaidro: «Šā gada laikā esam apzinājuši visas gājēju...

Reklāma