Daugavpilī bāzētais a/s Tramvaju uzņēmums noslēdzis atklātu konkursu par Daugavpils tramvaju līnijas un pārveidošanas apakšstaciju renovāciju Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta ietvaros, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājas lapā.

Šī konkursa paredzētā līgumcena ir vairāk nekā 1,3 milj. Ls, un tajā par uzvarētāju atzīta ceļu būves firma SIA Binders, kas piedāvāja veikt darbus par zemāko cenu. Konkursā pieteikumus kopumā iesniedza pieci uzņēmumi.

Db.lv jau rakstīja, ka Daugavpilī ERAF projekta «Daugavpils pilsētas tramvaju transporta infrastruktūras renovācija» ietvaros paredzēts veikt arī 12 modernu vagonu iegādi, kā arī veikt tramvaju līnijas renovāciju 6,2 km garumā, kā arī veikt trīs pārveidošanas apakšstaciju renovāciju.

Jau vēstīts, ka projekts tiek īstenots programmas «Infrastruktūra un pakalpojumi» ietvaros un 83,11 % no projekta attiecināmajam izmaksām tiks līdzfinansētas no ES Reģionālā attīstības fonda līdzekļiem. Projekta kopējais finansējums ir 8,456 miljoni Ls, no tiem ERAF daļa - 83,11%, bet privātais finansējums 16,89%.

Projekta mērķis ir sabiedriskā transporta attīstības veicināšana kā alternatīva privāto automašīnu izmantošanai. Paredzēts, ka arvien vairāk cilvēku izmantos tramvaju kā ikdienas transporta līdzekli.

Savukārt šā gada aprīlī raidījums Nekā Personīga ziņoja, ka Daugavpils gribējusi iepirkt tramvajus no Krievijas firmas Vagonmash, kas izrādās ir tuvu bankrotam un ar milzu parādiem

SIA Binders pēdējā laikā ir uzvarējis arī citos būvniecības konkursos – šā gada jūnijā Binders uzvarēja CSDD 168 tūkt. Ls vērtā konkursā par tiesībām veikt CSDD Daugavpils nodaļas vadītāju kvalifikācijas eksāmena pieņemšanas laukuma būvniecības darbus, bija viens no VARAM 3,8 milj. Ls vērtā konkursa «Ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu rekonstrukcija un izbūve Jelgavā» uzvarētājiem, kā arī uzvarējis citā, vēl apjomīgākā astoņus milj. Ls vērtā, Daugavpils konkursā par tranzītielas A13 rekonstrukciju, un kopā ar SIA Ceļu, tiltu būvnieks ieguva tiesības veikt būvdarbus 3,3 milj. Ls vērtā projektā «Brīvības ielas rekonstrukcija Liepājā».

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra