Jauni likumi paaugstinās tirgus caurredzamību un uzlabos Latvijas taksometru reputāciju, palielinās pārvadājumu pakalpojumu pieprasījumu, bet dažos taksometru uzņēmumos var izsaukt cenu palielināšanos, uzskata taksometru nozares pārstāvji.

Šogad valdība pieņēma vairākus likumus, kas tajā vai citā pakāpē ietekmēs taksometru nozari. No šā gada 1.janvāra taksometros obligāti jāizsniedz čeks par pakalpojumu sniegšanu. Savukārt, no februāra taksometros jāpiemēro D tarifs pie brauciena vērtības aprēķina.

«Šis ir ļoti pozitīvs jaunums taksometru nozarei. Līdz šo likumu pieņemšanai Latvijā taksometru pakalpojumus sniedza apmēram tūkstoš mašīnas, kuras nebija aprīkotas ar čeku izsniegšanas iekārtām. Diemžēl dažas kompānijas, izmantojot neskaidro cenu veidošanu, varēja maldināt patērētāju. Tagad, jebkurš pasažieris čekā iegūs pilnu informāciju par braucienu: laiku, kilometriem, tarifu un taksometra numuru,» uzskata Latvijas Vieglo Taksometru Nozares Darba Devēju Organizācijas (LVTNDDO) priekšsēdētāja vietnieks Aleksejs Ignatjevs.

Taksometru pārvadājumu tirgu varot ietekmēt arī dienesta automobiļu obligātā nodokļa ieviešana un ikgadējā transporta nodokļa aprēķina sistēmas izmaiņas. Šie jauninājumi paaugstināšot izdevumus personiskā autotransporta uzturēšanai.

Pēc ekspertu viedokļa, taksometru kompāniju izdevumu pieaugums, ko izsauca jaunā norēķinu kārtība kopā ar jaunajiem nodokļiem, kas pazemina dienesta automašīnu pievilcību, rada apstākļus cenu pieaugumam uz taksometru pakalpojumiem.

«Iespējams, dažas kompānijas arī būs spiestas paaugstināt cenas, tā kā jaunā likumdošana paaugstina to izdevumus. Pie tam notiek konkurences saasināšanās un cīņa par klientiem. Taksometru tirgus caurredzamības paaugstināšana būtiski sarežģīs darba apstākļus puslegāliem pārvadātājiem. Nebūs brīnums, ja kaut kādas kompānijas, pie kam pietiekami slavenas, šajā gadā izbeigs savu darbību,» piebilst TAXI 8880 izziņu dienesta valdes priekšsēdētāja Natālija Judina.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra