Degvielas cenām saglabājoties pašreizējā līmenī, Igaunijas lidsabiedrība Estonian Air arī šo gadu noslēgs ar zaudējumiem, atzinis aviokompānijas prezidents Tero Taskila, vēsta ERR.

Sarunā ar laikrakstu Postimees viņš pastāstīja, ka «šā gada pirmie mēneši mums likās labāki nekā iepriekš tika plānots, tomēr priekšā ir vēl desmit mēneši. Ja degvielas cenas saglabāsies pašreizējā līmenī, mēs joprojām strādāsim ar zaudējumiem».

«Gadījumā, ja degvielas cenas samazināsies līdz aizvadītā gada līmenim vai zemāk, tad mēs būsim nonākuši tuvu peļņas gūšanai jau šogad,» sacīja T. Taskila.

Db.lv jau vēstīja, ka aizvadītā gada jūnija sākumā Tero Taskila, kas tobrīd bija nesen kļuvis par Estonian Air valdes prezidentu pauda, ka cerot lidsabiedrību līdz peļņai aizvest jau 2012. gadā. Igaunijas lidsabiedrība ar zaudējumiem strādā kopš 2005. gada. Finansiālās darbības pārskatā par 2009. gadu kompānijas zaudējumi veidoja 4,4 miljonus eiro.

Tāpat vēstīts, ka Estonian Air atsākusi lidojumus uz Rīgu un citām Eiropas pilsētām. Lidsabiedrība cer, ka drīzumā lidojumu uz Helsinkiem gada laikā izmantos 100 tūkstoši pasažieru. Plānots, ka uz Hesinkiem Estonian Air dosies 17 reizes nedēļā, tomēr lidsabiedrības vadītājs T. Taskila ERR norādīja, ka pēc diviem gadiem Igaunijas aviokompānija uz Helsinkiem varētu lidot pat sešas reizes dienā.

Aizvadītā gada vasarā Estonian Air prezidents Tero Taskila Igaunijas Ekonomikas ministram prezentēja lidsabiedrības plānu līdz 2015. gadam paplašināt avikompānijas gaisa floti par 13 jauniem lidaparātiem. Lēsts, ka jaunu lidmašīnu iegādei būtu nepieciešami 400 miljoni eiro.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra