Ja degviela tiek tirgota zem vairumtirdzniecības cenas, patērētājiem tas ir izdevīgi tikai īstermiņa, jo tādā veidā tiek mazināta konkurence tirgū.

To intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Stirāns, atsaucoties uz precedentu Igaunijā, kur Neste degvielu savās automātiskajās degvielas uzpildes stacijās tirgo zem vairumtirdzniecības cenas.

«Šādā veidā no tirgus tiek izspiesta mazo degvielas tirgotāju konkurence, kam nav spēcīgas mātes kompānijas aizmugures un kas tāpēc nevar ilgstoši izturēt tik zemu cenu,» skaidroja M. Stirāns. Viņš sacīja, ka nav ziņu par to, ka arī Latvijas degvielas tirgotāji gatavotos cenu karam, un pauda cerību, ka tas nenotiks.

Vienlaikus M. Stirāns norādīja, ka Latvijā turpina pieaugt kontrabandas degvielas apjomi. «Kontrabandas degvielas apjoms Latvijā varētu būt pārdesmit procenti, lai gan precīzi to vēl nav iespējams pateikt, aprēķini tiek gatavoti. Par nelegālās degvielas esamību liecina arī fakts, ka valsts institūcijas atrod arvien lielākus kontrabandas degvielas krājumus Latvijā,» tā M. Stirāns.

Kopumā degvielas patēriņš Latvijā ir saglabājies iepriekšējā līmenī – benzīna patēriņš turpina kristies, bet dīzeļdegvielas patēriņš ir stabils, kas saistīts ar to, ka dīzeļdegvielu izmanto lielākā daļa komerctransporta- autobusi, traktori, smagās mašīnas. Stirāns norādīja, ka degvielas cenas ir grūti prognozēt, jo situācija strauji mainās, taču vienlaikus viņš pauda cerību, ka benzīna cena nesasniegs vienu latu litrā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra