Dienas Bizness

 • 1 pirmdiena,
  maijs

  Ziedonis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Degvielas rezervju glabāšanas konkurss izgāzies  1

Saņemot nesamērīgi dārgus piedāvājumus degvielas rezervju izveidei Latvijā, Ekonomikas ministrija pārtrauc konkursu.

Par to Db.lv informēja Ekonomikas ministrijas Enerģētikas departamenta direktora vietnieks Kristaps Stepanovs. «Atsaucība nebija tik liela, kā bijām cerējuši, turklāt uzņēmēju piedāvātā cena bija ievērojami augstāka nekā koncepcijā paredzētā. Tāpēc konkursu pārtraucām, grozīsim normatīvos aktus un sludināsim drīzumā vēl vienu konkursu,» tā Kristaps Stepanovs. To, kādas cenas šajā konkursā uzņēmēji piedāvājuši, viņš neatklāja. Taču Db.lv, atsaucoties uz Telegraf rīcībā esošo neoficiālo informāciju jau rakstīja, ka konkursā prasītā cena bijusi aptuveni četras reizes augstāka nekā iepriekš rēķināts. Iepriekš, kad degvielas tirgotāji degvielas rezerves glabājuši paši –izmaksas par vienas degvielas tonnas glabāšanu sasniedza 4 latus, bet tagad tikuši prasīti 14 lati. Konkursā par degvielas rezervju glabāšanu esot startējušas trīs firmas- Lukoil piedāvājis uzglabāt dīzeli par 3,99 latiem tonnā, kamēr Kurzemes degviela, kas grasījās uzglabāt lielāko degvielas daļu, par dīzeļa tonnu prasot 7 latus, bet par benzīnu – 14 latus. Konkursā piedalījies arī uzņēmums Kalna dzirnavas, kas dīzeli piedāvājās uzglabāt par 7,5 latiem.

DB jau rakstīja, ka glabāt degvielas rezerves 90 dienām ir obligāta prasība visām ES dalībvalstīm, turklāt vismaz 25% no šīs degvielas ir jāglabā valstī uz vietas. Latvijai ar šīs normas ieviešanu pašlaik nav veicies. Iepriekš par degvielas rezervju glabāšanu bija noslēgts līgums ar uzņēmumu Vigo, kam, kā izrādījās, faktiski nemaz nebija kapacitātes šo rezervju uzglabāšanai.
 

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  19

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma