Ventspils brīvostas pārvalde noslēgusi iepirkumu konkursu par sauskravu termināļa būvniecību, un par konkursa uzvarētāju tika atzīts SIA Ostas celtnieks, kurš piedāvāja viszemāko cenu, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājas lapā.

Paredzēts, ka Ventspils brīvostas pārvalde un Ostas celtnieks slēgs līgumu par 9,298 milj.Ls. Kopumā brīvostas pārvalde saņēma četrus projektu pieteikumus. 

DB jau vēstīja, ka sauskravu termināļa būvei no Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas paredzēts saņemt 7,5 milj. Ls atbalstu. 

«Sauskravu termināļa būvniecības projekts ir loģisks nākamais posms Ventspils ostas attīstībā. 2010. gada nogalē noslēdzās Kohēzijas fonda finansētais projekts ostas teritorijas un pievadceļu attīstībai, kura viena no sadaļām bija Ventas tilta rekonstrukcija, pārbūvējot to par paceļamu tiltu, tā paverot iespējas pilnvērtīgāk izmantot Ventu kuģu satiksmei un jaunu ostas termināļu attīstībai starp abiem Ventas tiltiem,» DB projekta nepieciešamību iepriekš skaidroja Ventspils brīvostas pārvaldē.

DB jau vēstīja, ka Eiropas Komisijas akcepts termināļa būvniecībai tika saņemts pērnā gada augusta beigās. Kopumā nākamo trīs gadu laikā Ventspils ostā taps divas jaunas piestātnes un sauskravu terminālis. Jaunajos objektos plānots vairāk nekā 70 jaunu darbavietu, bet vairāki simti jaunu darbavietu projektu rezultātā veidosies netieši – saistītajās nozarēs.

Kopumā Ventspils osta infrastruktūras dažādu attīstības projektu līdzfinansēšanai no ES struktūrfondiem tā saņems ap 16 miljoniem latu, bet kopējās investīcijas plānotas vairāk kā 30 miljonu latu apmērā.

Db.lv jau rakstīja, ka Venstpils brīvostas pārvalde noslēgusi arī iepirkumu konkursu par daļas kredītlīdzekļu piesaisti šķidro kristālu rūpnīcas būvei. Rūpnīcā, kas atradīsies brīvostas teritorijā un kuru pēc tam nomās SIA Eurolcds, plānots ražot šķidro kristālu (LCD) plāksnes, trīsdimensiju (3D) filmu skatīšanas brilles un daudzplākšņu LCD monitorus. Rūpnīcu plānots uzcelt līdz nākamā gada rudenim, un zināms, ka konkursā par 1,242 milj. eiro kredītlīdzekļu piešķiršanu uzvarējusi Helsinkos bāzētā Pohjola Bank, bet kopumā ražotnes būvei nepieciešami 4,5 milj. eiro.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra