Dienas Bizness

 • 1 trešdiena,
  marts

  Ivars, Ilgvars

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8531

  USD: 1.0597

Ražošana

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Devītā daļa budžeta – Rīgas satiksmes kabatā  3

Nepiepildās ieceres šogad Rīgā iztikt bez budžeta deficīta – plānotie izdevumi par 55,6 milj. eiro pārsniegs ieņēmumus, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Nav pamata teikt, ka gada laikā vajadzēs vairāk naudas Rīgas satiksmes dotācijai, saka Rīgas domes Finanšu departamenta vadītāja Ilga Tiknuse. Pašvaldība savus aprēķinus par nepieciešamo summu balstījusi pieņēmumos, ka dotācija nepieciešama zaudējumu segšanai 10,5 mēnešiem gadā (plānots, ka paaugstinātais tarifs 1,15 eiro apmērā spēkā stājas 1. februārī, taču vēl līdz 2. martam varēs braukt ar biļetēm, kas iegādātas līdz šī mēneša beigām). Pieņemts arī, ka nemainīsies ar braukšanas maksas atlaidēm pārvadāto skaits, jo taču samazināsies par pilnu maksu braucošo skaits, vienlaikus vairāk cilvēku pirks mēneša biļetes. No Rīgas domes Rīgas satiksme šogad saņems 88,6 milj. eiro, no valsts – gandrīz 5,2 milj. eiro, līdz ar to kopējā dotācija pasažieru pārvadājumiem galvaspilsētā šogad būs 93,8 milj. eiro. Tas ir mazāk nekā pērn, kad kopējā plānotā dotācija sasniedza 101,2 milj. eiro. Valsts daļa tajā bija tāda pati kā šogad – 5,2 milj. eiro. Jāņem gan vērā, ka pie šādas summas tika nonākts, gada laikā divreiz grozot pilsētas budžetu, jo sākotnēji dotācijai bija paredzēti 85,8 milj. eiro.

Opozīcija netic

Par to, ka gada laikā nevajadzēs vairāk finanšu, gan nav pārliecināti opozīcijā esošie deputāti, kas 2015. gada Rīgas budžeta pieņemšanu neatbalstīja.

Visu rakstu Devītā daļa budžeta – Rīgas satiksmes kabatā lasiet 29. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākās ziņas kategorijā

Pērn zemākais pārvadāto kravu apjoms kopš 2010. gada

2016. gadā, salīdzinot ar 2015. gadu, ar sauszemes un cauruļvadu transportu pārvadāto kravu apjoms ir samazinājies par 8,1 miljonu tonnu jeb 6,6 %. Būtiskākais pārvadāto kravu kritums par 7,8 miljoniem tonnu jeb 14,1 % bija dzelzceļa...

Reklāma