Dienas Bizness

 • 26 svētdiena,
  februāris

  Evelīna, Aurēlija, Mētra

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8450

  USD: 1.0609

Ražošana

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

DHL plāno 20% pieaugumu


Sauszemes pārvadājumu veikšanai 
DHL Freight Latvija iegādājas 11 Krone puspiekabes.

DHL, kas Latvijā vairāk pazīstams kā kurjerpasts, nodarbojas arī ar sauszemes pilno un salikto kravu pārvadājumiem. Plānojot šogad turpmāko attīstību, DHL Latvia ir noslēdzis sadarbības līgumu ar puspiekabju ražotāju Krone par puspiekabju piegādi, DB stāsta DHL Freight Latvija vadītājs Kaspars Dāvids. Papildinot esošo autoparku, kompānija šogad plāno palielināt pārvadājumu apjomu par 20%, salīdzinot ar 2012. gada rādītājiem.


Tā kā ir pieprasījuma pieaugums pēc pārvadājumiem, šis ir tikai pirmais solis tālākā attīstībā, saka K. Dāvids. Esošajiem klientiem kravu apjomi aug, tāpat parādās arī jauni klienti un pārvadājumu virzieni. Jaunās puspiekabes tiks izmantotas eksporta un importa pārvadājumos, tostarp uz Eiropu un Skandināviju. Tā kā DHL pārvadājumu apjoms virzienā uz Krieviju joprojām ir salīdzinoši neliels, tad kompānija šogad vairāk fokusēsies arī uz austrumu tirgu, jo rietumos savukārt ir zināma pārvadājumu apjoma stagnācija.

Vaicāts, vai tirgū ir pieprasījums pēc ro-ro prāmja Zviedrijas – Rīgas virzienā, viņš atbild, ka lielāka kapacitāte tur ir nepieciešama, jo, jau šobrīd reizēm uz prāmja trūkst vietas. Pārvadājumu Skandināvijas virzienā gan tiek veikti arī caur Ventspili, Tallinu un Somiju. Pārvadāts tiek viss, tostarp sadzīves preces un tehnika. Viens no klientiem ir arī koksnes plātņu ražotājs SIA Bolderāja Ltd, kurš ar DHL pakalpojumu kvalitāti ir apmierināts, taču kopumā izmanto vairāk nekā 60 pārvadājumu kompāniju pakalpojumus.


Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Komentāri

Reklāma