Dienas Bizness

 • 1 pirmdiena,
  maijs

  Ziedonis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Divas reizes palielinājies nemilitāro kravu apjoms uz Afganistānu

Šogad sešos mēnešos būtiski pieaudzis uz Afganistānu nosūtīto nemilitāro kravu apjoms. Tas sasniedzis aptuveni 10 tūkst. TEU vienības, kas ir aptuveni divas reizes vairāk nekā visa iepriekšējā gada laikā.

Lielākā daļa no šīm kravām ir paredzētas ASV bruņoto spēku atbalstam. Pārsvarā uz Afganistānu tās tiek pārvadātas pa dzelzceļu, bet daļa – ar autotransportu, ziņo Satiksmes ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilze Eida.

Pirmais vilciena sastāvs ar ASV bruņotajiem spēkiem paredzētajām nemilitārajām kravām tika nosūtīts pagājušā gada februārī.

Šogad Aizsardzības ministrijai sadarbībā ar citām institūcijāmir izdevies panākt vēl citu NATO dalībvalstu un partnervalstu iesaistīšanu nemilitāro kravu pārvadājumos – izmēģinājuma kravas caur Latviju uz Afganistānu jau nosūtījušas Lielbritānija, Beļģija un Spānija, bet tuvākajā laikā to plāno darīt arī Zviedrija un Norvēģija.

Saskaņā ar Satiksmes ministrijas iepriekš veiktajiem aprēķiniem no vienas TEU vienības Latvijas ekonomika var iegūt līdz pat 500 eiro.

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  19

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma