Atvieglojumu saņēmēji varēs izvēlēties identifikācijas veidu; ministri neapmierināti ar ieviešanas termiņu, otrdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Pēc vairāku gadu ņemšanās ap to, kā reizē identificēt sabiedriskajā transportā pasažierus, kuri saņem braukšanas maksas atvieglojumus, un ieviest bezskaidras naudas norēķinus, Ministru kabineta komiteja atbalstījusi valsts SIA Autrotransporta direkcija (ATD) piedāvāto modeli. Satiksmes ministrijai (SM) doti divi mēneši, lai nāktu klajā ar detalizētiem priekšlikumiem sistēmas ieviešanai.

DB jau rakstījis, ka ATD piedāvātā sistēma paredz, ka braukšanas maksas atvieglojumu saņēmēji ‒ invalīdi, bāreņi vai politiski represētie ‒ varēs izvēlēties sev ērtāko identifikācijas līdzekli. Tas būs vai nu bankas bezkontakta maksājumu karte, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) izsniegta eID karte, e-talons Rīgā vai, iespējams, Labklājības ministrijas izsniegta invalīdu apliecība, kas būtu validējama sabiedriskajā transportā. Pēc ATD valdes priekšsēdētāja Kristiāna Godiņa teiktā, šādu atvērtu sistēmu atbalsta arī klienti, proti, nevalstiskās organizācijas, kas pārstāv atvieglojumu saņēmējus. Patlaban šāds statuss ir 132 tūkst. personu, bet nākamā gada otrajā pusgadā tiem pievienosies arī daudzbērnu ģimenes.

Šajā gadījumā gan atvieglojums būs nevis 100%, bet 25% apmērā. Tā kā tikai 7% no kopējā pasažieru skaita ir tie, kuri par braucienu paši nemaksā un kam identifikācijas sistēma nepieciešama, to atmaksājas veidot gadījumā, ja to izmanto arī tie, kas par biļeti maksā, uzsver ATD vadītājs. Kopējās sistēmas izveides izmaksas, ieskaitot dažādu institūciju datu bāzes, SM lēš 1,97 milj. eiro apmērā, bet uzturēšana gadā izmaksātu 1,61 milj. eiro. Tas gan neietver sabiedrības informēšanas kampaņas izdevumus. «Šodien beidzot esam izkustējušies no vietas,» DB norāda K. Godiņš. Pēc viņa teiktā piedāvātais variants ir vispretimnākošākais gan klientiem, gan visām esošajām sistēmām.

Visu rakstu Dod zaļo gaismu bezkaidras naudas norēķiniem sabiedriskajā transportā lasiet otrdienas, 11.oktobra laikrakstā Dienas Bizness!

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra