Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic nepieciešamo ieguldījumu no valsts, visticamāk, saņems šīs vai nākamās nedēļas laikā, norāda premjerministrs Valdis Dombrovskis.

Viņš LNT raidījumā 900 sekundes paskaidroja, ka vēl tiek gaidīti pēdējie ziņojumi par akcionāru vienošanās priekšnosacījumu izpildi.

Kā ziņots, airBaltic akcionāru vienošanās paredz valsts proporcionālu līdzdalību airBaltic pamatkapitāla palielināšanā - 16 miljonu latu valsts aizdevuma piešķiršanu airBaltic ne vēlāk kā līdz 14.oktobrim, ja izpildīti vairāki priekšnosacījumi: atsaukts tiesiskās aizsardzības pieteikums, pilnībā dzēstas 59 110 akcijas, par ko lēmums pieņemts pērn 30.aprīļa akcionāru sapulcē, jaunā redakcijā apstiprināti airBaltic statūti, kā arī privātais akcionārs ieskaitījis 14 miljonus latu pamatkapitālā.

Valsts kā airBaltic akcionārs savas daļas iemaksu pamatkapitālā vēl nav veikusi, jo, kā iepriekš skaidroja Satiksmes ministrijas pārstāvis Aivis Freidenfelds, iemaksu veiks tad, kad būs saņemts apstiprinājums no privātā akcionāra par visu parakstīto saistību izpildi.

Jau vairākkārt ziņots, ka starp airBaltic akcionāriem tika parakstīta vienošanās par nosacījumiem pamatkapitāla palielināšanai, Latvijas valstij un uzņēmumam Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) lidsabiedrībā ieguldot 153 miljonus eiro (107,1 miljonu latu). Saskaņā ar airBaltic akcionāru vienošanos tiek izbeigts valstij neizdevīgais akcionāru līgums.

Air Baltic Corporation ir dibināta 1995.gadā. Aviokompānijas galvenie akcionāri ir Latvijas valsts (52,6%) un BAS (47,2%). BAS vienādās daļās pieder lidsabiedrības vadītājam Flikam un Bahamās reģistrētajai kompānijai Taurus Asset Management Fund Limited.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra