Nacionālās aviosabiedrības airBaltic vadība nav izpildījusi virkni valdības noteiktos nosacījumus, tāpēc patlaban lemt par uzņēmuma pamatkapitāla palielināšanu nav vēl iespējams, norāda Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (Vienotība).

Viņš norāda, ka tai skaitā nav sniegta pilna informācija par uzņēmuma finansēm, arī auditētais pārskats par 2010.gadu, kā arī jautājums par akcionāra līguma maiņu vai atcelšanu.

Valdībā ministri piekrituši par airBaltic pamatkapitāla palielināšanu lemt kompleksi, un tam piekritis arī satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS). «Man nav saprotama satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) vēlme šo jautājumu steigā bīdīt, iespējams, kaut kādās interesēs,» atzīmēja V.Dombrovskis. Piebilstot, ka ministrs šo jautājumu patlaban ir izrāvis no konteksta.

«Es uzskatu, ka jautājums nav jāsasteidz, jo mums ir slikta pieredze ar iepriekšējo pamatkapitāla palielināšanu,» bilda Ministru prezidents.

DB jau rakstīja, ka airBaltic padome atbalstījusi kompānijas valdes priekšlikumu par pamatkapitāla palielināšanu. 17.augustā notiks airBaltic akcionāru pilnsapulce par šo jautājumu. Savukārt pēc tās airBaltic valde sniegs plašāku informāciju par turpmāko rīcību kapitāla palielināšanas jautājumā.

Jau ziņots, ka airBaltic prezidents Bertolts Fliks vēl šogad jūnijā izteicās, ka kopējais finansējuma apmērs, kas nepieciešams airBaltic, varētu būt ap miljards dolāru, taču tā neesot summa, kas pašlaik jāinvestē. Patlaban esot nepieciešami 90 līdz 100 milj. Ls.

Savukārt U.Augulis norādījis, ka airBaltic pamatkapitāla palielināšanai nepieciešamā summa varētu būt līdzīga kā iepriekšējā kapitāla palielināšanas reizē – ap 30 milj. Ls

Jau vēstīts, ka lidsabiedrības zaudējumi gada pirmajos piecos mēnešos bija 13 milj. Ls - šā gada pirmajā ceturksnī aviokompānijas zaudējumi bijuši 18 milj. Ls apmērā, toties aprīlī un maijā tā guvusi piecu miljonu latu peļņu. Savukārt augusta sākumā notikušajā aviokompānijas akcionāru sanāksmē tika iecelta jauna kompānijas padome, kurā no privātā akcionāra Baltijas aviācijas sistēmas (BAS), kas daļēji pieder airBaltic vadītājam B.Flikam, puses tika ievēlēts Ilmārs Razumovskis un Žans Šarls Korsaks, kuri šogad jūnijā atkāpās no savu pienākumu pildīšanas.

No valsts puses airBaltic padomē darbosies līdzšinējie valsts virzītie pārstāvji - Santa Glāzniece, Gints Kiršteins un Raitis Tukāns. 21. jūnijā no airBaltic padomes atkāpās airBaltic privātā akcionāra, kompānijas vadītājam Bertoltam Flikam daļēji piederošās SIA Baltijas aviācijas sistēmas izvirzītie pārstāvji - I.Razumovskis un Ž.Korsaks.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra