Ministru prezidents Valdis Dombrovskis šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu žurnālistiem apliecināja, ka var dot garantijas: nomainot aviosabiedrības a/s Air Baltic Corporation vadību, tās jaunais vadītājs nebūs politiķis, bet gan profesionālis.

airBaltic ir nepieciešams profesionāls menedžeris ar pieredzi aviosfērā, starptautisku reputāciju un atpazīstamību, norādīja premjers.

Viņš arī skaidroja, ka, īstenojot kādu no valdības lēmumā paredzētajiem iespējamajiem scenārijiem, būs jāpalielina šī gada budžeta deficīts.

Premjers norādīja, ka valdība līdz ar vakardienas lēmumu ir nolēmusi atbalstīt airBaltic sekmīgu attīstību.

Kā ziņots, valdība vakar nolēma piedalīties Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic glābšanā, pēc valdības sēdes paziņoja satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Konsultāciju kompānijai Prudentia divu nedēļu laikā ir jāizvērtē, kā valstij labāk piedalīties kompānijas tālākā attīstībā. Prudentia pētīšot divus scenārijus - valsts piedalās līdzvērtīgi kā otrs akcionārs vai «valsts pilnībā piedalās visā kompānijas darbībā». Pēc valdības pārstāvju teiktā, pārdot airBaltic akcijas pašreizējā situācijā valstij nav ieteikuši konsultanti.

Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss atzinis, ka valsts akcionārs vēlas nomainīt ne tikai airBaltic vadītāju Bertoltu Fliku un neizslēdz iespēju, ka izmaiņas varētu skart arī citus augstākā līmeņa menedžerus.

Air Baltic Corporation ir dibināta 1995.gadā. Aviokompānijas galvenie akcionāri ir Latvijas valsts (52,6%) un Baltijas Aviācijas sistēmas (47,2%). Baltijas Aviācijas sistēmas vienādās daļās pieder B. Flikam un Bahamās reģistrētajai kompānijai Taurus Asset Management Fund Limited.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra