Aviosabiedrības airBaltic audita provizoriskie rezultāti būs pieejami jau uz nākamo valdības sēdī, tā intervijā raidījumam 900 sekundes norādīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (Vienotība).

Viņš atzīmēja, ka valdība lūdz Satiksmes ministrijai pasteidzināt auditu, lai ar to varētu iepazīties ātrāk nekā 4.jūlijā, kā bijis domāts sākotnēji. Premjers arī skaidroja, ka tikai pēc iepazīšanās ar audita rezultātiem varēs detalizēti spriest par situāciju uzņēmumā.

Viņš apstiprināja to, ka patlaban uzņēmuma padome nav rīcībspējīga, jo iepriekš noslēgtais akcionāru līgums liedz pieņemt lēmumus bez privātās puses akcionāra padomes locekļiem. Satiksmes ministrija jau esot lūgusi sasaukt valdes sēdi, lai ieceltu jaunus padomes locekļus.

DB jau rakstīja, ka airBaltic privāto akcionāru – lidsabiedrības prezidentam Bertoltam Flikam daļēji piederošās Baltijas aviācijas sistēmas pārstāvošie lidsabiedrības padomes locekļi 21.jūnijā atkāpušies no darba airBaltic padomē. No amata airBaltic padomē atkāpušies Ilmārs Razumovskis un Žans Šarls Korsaks.

Tomēr satiksmes ministrs U. Augulis vēl arvien vairās publiski paskaidrot, cik nopietna ir situācija airBaltic, norādot, ka par iespējamiem papildu ieguldījumiem varēs spriest tikai pēc tam, kad būs zināmi KPMG veiktā audita rezultāti.

Līdz šim neviens no airBaltic vadības – nedz B.Fliks, nedz Satiksmes ministrijas pārstāvji nav komentējuši airBaltic 2010.gada provizoriskos rezultātus, bet DB rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka kompānija pērn cietu zaudējumus, kuru apmērs pēc dažādiem avotiem ir 16 – 30 milj. Ls apjomā.

Ekonomikas ministrs Artis Kampars iepriekš informēja, ka šā gada pirmajos piecos mēnešos aviokompānija strādājusi ar 18 miljonu latu zaudējumiem un pastāv draudi par tās maksātnespēju.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra