Valdība šodien kārtējo reizi lems par finanšu grūtībās nonākušās Latvijas nacionālās aviosabiedrības airBaltic pamatkapitāla palielināšanu. Jauns aviokompānijas vadītājs varētu tikt meklēts, piesaistot personāla atlases kompāniju, informē laikraksts Diena.

AirBaltic privātais akcionārs Baltijas aviācijas sistēmas (BAS pieder 47,2% airBaltic akciju) pēc vairākiem sarunu raundiem pagājušās nedēļas nogalē tomēr piekrita pildīt prasības, ko valdība augustā izvirzīja airBaltic glābšanai. Abu pušu juristi nedēļas nogalē un vakar vēl turpināja saskaņot virkni detaļu, kas skar gan airBaltic finansēšanu, gan pārmaiņas, kas saistītas ar valdības prasību izpildi, vēsta Diena.

Tas norāda, ka uzņēmuma pamatkapitālā valsts (pieder 52,6% akciju) ieguldījums varētu būt ap 30 miljoniem latu, līdzīgu summu ieguldītu arī BAS. Kamēr visas vienošanās detaļas nav saskaņotas, pastāvot arī versija par jaunas nacionālās aviosabiedrības izveidi.

«Laikam saprata, ka savādāk nevarēs,» Dienai sacījis Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss, atbildot uz jautājumu, kas pēkšņi mainījis BAS pozīciju. Aptuveni mēnesi ilga stīvēšanās starp airBaltic abiem akcionāriem - BAS pieprasīja ātru valdības izšķiršanos starp naudas ieguldīšanu vai savas daļas samazināšanu līdz 25%, bet valsts prasīja izpildīt virkni nosacījumu, lai varētu lemt par naudas ieguldīšanu aviokompānijā. Vienošanās starp abiem akcionāriem paredz, ka tiks palielināts airBaltic pamatkapitāls, tiks nomainīts uzņēmuma vadītājs Bertolts Fliks, tiks paplašināta airBaltic valde un atjaunots jau ilgstoši paralizētās padomes darbs.

Kamēr tiks meklēts jauns airBaltic vadītājs, aviosabiedrību varētu vadīt kāds no uzņēmuma pašreizējiem darbiniekiem, pieļāvis A. Matīss. Premjers Valdis Dombrovskis (Vienotība) uzskata, ka jauns airBaltic vadītājs būtu jāmeklē, piesaistot personāla atlases kompāniju, Dienai teicis premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke.

A. Matīss Dienai uzsvēris, ka tiekot meklēti tādi risinājumi, kas ļautu ieguldījumu airBaltic izdarīt pēc iespējas ātrāk. Ja puses vienosies par visu minēto nosacījumu izpildi, aktualitāti zaudēs pagājušajā nedēļā medijos minētais scenārijs par jaunas aviokompānijas veidošanu airBaltic vietā. «Ja nevarēs vienoties un [BAS] turpinās mērkaķoties, tad valsts finansiālu palīdzību nesniegs, airBaltic ies uz maksātnespēju un veidos jaunu [aviokompāniju],» piektdien vēstīja Delfi, atsaucoties uz anonīmu avotu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra