Dienas Bizness

 • 30 svētdiena,
  aprīlis

  Lilija, Liāna

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Valdis Dombrovskis

Elīna Kursīte, DB

Dombrovskis nosūta KNAB papildus informāciju par skolēnu autobusu iepirkumu  5

Pirmdien Ministru prezidents Valdis Dombrovskis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšniekam Normundam Vilnītim izvērtēšanai nosūtīja informāciju par skolēnu autobusu iepirkumu.

Ministru prezidents nosūtījis viņa rīcībā nonākušo informāciju, kā arī dokumentus, kas saņemti no Iepirkumu uzraudzības biroja un iespējamiem iepirkuma pretendentiem, kuri apšauba Valsts reģionālās attīstības aģentūras izsludinātā skolēnu autobusu piegādes iepirkumu dokumentācijas un ar iepirkumu saistīto darbību likumību.

Db.lv jau ziņoja, ka medijos interesi izraisījis 9.6 miljonus vērtais skolēnu autobusu iepirkums. Tehniskajā specifikācijā, kas ir publiski pieejama, cita starpā noteikts, ka piegādātājam jānodrošina autobusiem arī attiecīgs krāsojums, proti, krāsa RAL 2008. Saskaņā ar publiski pieejamo informāciju šī krāsa ir oranža.

Šī nav vienīgā neizskaidrojamā prasība. Auto piegādātāji un eksperti atzīst, ka nolikumā ir virkne ierobežojošu prasību. Pastāv aizdomas, ka konkurss rakstīts konkrētam pretendentam.

Ekonomiskās krīzes uzspiesta pērn Latvijā notika skolu reforma- daudzas slēdza un apvienoja. Tāpēc Šveices valdības atbalsts skolu autobusu iegādei bija gluži īstajā laikā. Ar tās palīdzību pie 110 autobusiem tiks 59 Latvijas pašvaldības.

Taču prasības autobusu saņēmējiem ir stingras - tos drīkst izmantot tikai skolēnu vešanai uz skolu un mājup. Nekādas ekskursijas vai izbraucieni brīvlaikā ar skolu autobusiem nav atļauti.

Viena autobusa izmaksas varētu būt aptuveni 90 000 latu. Tik dārgi tādēļ, ka skolu autobusam ir augstas drošības prasības. Jābūt bērnu sēdeklīšiem, rokturiem, drošības jostām. Tiem jābūt arī ļoti izturīgiem Latvijas slikto ceļu dēļ. No 9,6 miljoniem latu Latvijas līdzfinansējums ir aptuveni 1,3 miljoni latu.

 

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  19

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma