«Ir jābūt skaidrībai, vai vilcieni tiks tiešām ražoti Latvijā un vai tiešām tiks radīta bāze tālākai vagonbūves attīstībai. Es tiešām gribētu cerēt, ka šeit nevis tiks saskrūvēti pāris vagoni, bet tiešām tiks radīta bāze ražošanas attīstībai,» ministru prezidents Valdis Dombrovskis intervijā laikrakstam Neatkarīgā minēja vienu no pamatnosacījumiem, ko valdība iepirkumu konkursa sakarā uzdevusi Pasažieru vilcienam.

Vēl viens nosacījums, ko izvirzījusi valdība, ir nodoršināt iepirkumu bez pārkāpumiem, lai līgums, kas tiek slēgts ar Spānijas uzņēmumu CAF, notiktu atblstoši konkursa nosacījumiem. «Pretējā gadījumā riskējam ar to, ka daļa no izmaksām tiks atzītas par neattaisnotām no Eiropas Komisijas (EK) puses, un tās būs jāsedz no valsts budžeta,» viņš uzsvēra.

«Tas, kā Latvija Pasažeria vilciena sakarā izskatās EK acīs, mēs redzēsim pēc Šveices kompānijas Stadler Bussnang AG sūdzības izskatīšanas, ko šī kompānija par Pasažieru vilciena konkursu iesniegusi Komisijai,» viņš norādīja.

Ministru prezidents stāstīja, ka valdība pie šī jautājuma izskatīšanas atgriezīsies pēc divām nedēļām.
 
Jau vēstīts, ka saistībā ar elektrovilcienu un dīzeļvilcienu iegādes konkursu aizvadītā gada decembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) notikusi pārbade par a/s Pasažieru vilciens amatpersonu rīcību.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra