Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  oktobris

  Amanda, Kaiva, Amanta

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8900

  USD: 1.0872

Ražošana

Foto: LETA

Dombrovskis par Pasažieru vilciena konkursu: jābūt skaidrībai, vai vilcieni tiks ražoti Latvijā  1

«Ir jābūt skaidrībai, vai vilcieni tiks tiešām ražoti Latvijā un vai tiešām tiks radīta bāze tālākai vagonbūves attīstībai. Es tiešām gribētu cerēt, ka šeit nevis tiks saskrūvēti pāris vagoni, bet tiešām tiks radīta bāze ražošanas attīstībai,» ministru prezidents Valdis Dombrovskis intervijā laikrakstam Neatkarīgā minēja vienu no pamatnosacījumiem, ko valdība iepirkumu konkursa sakarā uzdevusi Pasažieru vilcienam.

Vēl viens nosacījums, ko izvirzījusi valdība, ir nodoršināt iepirkumu bez pārkāpumiem, lai līgums, kas tiek slēgts ar Spānijas uzņēmumu CAF, notiktu atblstoši konkursa nosacījumiem. «Pretējā gadījumā riskējam ar to, ka daļa no izmaksām tiks atzītas par neattaisnotām no Eiropas Komisijas (EK) puses, un tās būs jāsedz no valsts budžeta,» viņš uzsvēra.

Saistītie raksti

«Tas, kā Latvija Pasažeria vilciena sakarā izskatās EK acīs, mēs redzēsim pēc Šveices kompānijas Stadler Bussnang AG sūdzības izskatīšanas, ko šī kompānija par Pasažieru vilciena konkursu iesniegusi Komisijai,» viņš norādīja.

Ministru prezidents stāstīja, ka valdība pie šī jautājuma izskatīšanas atgriezīsies pēc divām nedēļām.
 
Jau vēstīts, ka saistībā ar elektrovilcienu un dīzeļvilcienu iegādes konkursu aizvadītā gada decembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) notikusi pārbade par a/s Pasažieru vilciens amatpersonu rīcību.

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma