Dienas Bizness

 • 29 sestdiena,
  aprīlis

  Vilnis, Raimonds, Laine

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Dombrovskis saistībā ar Flika un Šlesera līgumu vēršas Ģenerālprokuratūrā  21

Premjerministrs Valdis Dombrovskis (JL) nosūtījis vēstuli ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, kurā lūdz sniegt vērtējumu bijušā satiksmes ministra Ainara Šlesera (PLL) 2009.gada 4.martā noslēgtā Latvijas un SIA Baltijas aviācijas sistēmas akcionāru sadarbības līguma atbilstībai valsts interesēm.
 
Tā laika satiksmes ministra parakstītais akcionāru sadarbības līgums būtiski ierobežo valsts kā vairākuma akcionāra iespējas pārvaldīt sev piederošās daļas uzņēmumā un rada nepamatoti plašas pilnvaras mazākuma akcionāram, skaidro V.Dombrovskis.
 
Premjera preses sekretāre Līga Krapāne norāda, ka šis Akcionāru sadarbības līgums parakstīts pēdējā brīdī pirms valdību nomaiņas - astoņas dienas pirms V.Dombrovska vadītās valdības apstiprināšanas Saeimā, kā arī bez Ministru kabineta pilnvarojuma.
 
Nosūtot ģenerālprokuroram minētā līguma kopiju, Ministru prezidents īpaši norāda uz atsevišķiem faktiem, kas rada bažas par valsts interešu iespējamu neievērošanu. Pirmkārt, jau 1995.gada 29.augusta AS Air Baltic Corporation Dibināšanas līgums ar Scandinavian Airlines Systems Denmark-Norway-Sweden (SAS) un trim ārvalstu investīciju fondiem būtiski ierobežoja valsts kā vairākuma akcionāra tiesības brīvi bez jebkāda ierobežojuma īstenot savu vairākumu – SAS kā otrs lielākais akcionārs noteica stratēģiskus Air Baltic Corporation darbības jautājumus. Otrkārt, A.Šlesers līgumu parakstījis pēc vienpersoniska lēmumu. Treškārt, 2009.gada 6.aprīļa statūtu redakcijā salīdzinājumā ar 2004.gada 13.decembra statūtu redakciju no viena miljona USD līdz 10 milj. eiro palielināta summa, pie kuras jebkurā gadījumā līgums skatāms uzņēmuma padomē.

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  18

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma