Bertolta Flika laikā piedzīvotā situācija, kad pēkšņi un bez paskaidrojuma tika atcelti vairāki Latvijas nacionālās aviokompānijas reisi, vairs neatkārtosies, tiesa – pastāv iespēja, ka airBaltic lidojumu tīkls varētu tikt pārstrukturizēts.

LNT raidījumā 900 sekundes norādīja premjers Valdis Dombrovskis.

Viņš skaidro, ka saistībā ar kompānijas restrukturizāciju nevar izslēgt iespēju, ka varētu tikts mainīts airBaltic lidojumu tīkls, atsakoties no kādiem nerentabliem reisiem, taču patlaban par to runāt esot pāragri. Premjers gan uzsvēra, ka pēkšņa reisu atcelšana bez paskaidrojumiem nenotiks.

V. Dombrovskis norāda, ka valsts un mazākuma akcionāra ieguldījums airBaltic aptuveni 100 miljonu apmērā tiks izmantots ne tikai aviokompānijas finanšu situācijas stabilizācijai, bet arī airBaltic tālākai attīstībai, ieskaitot flotes modernizāciju.

Nauda tiks izmantota konsultējoties ar padomdevēju finanšu jautājumos – kompāniju Prudentia.

Jau ziņots, ka 4. oktobrī par airBaltic valdes locekļiem tika iecelti līdzšinējā uzņēmuma darbiniece Laila Odiņa, kā arī bijušais investīciju baņķieris Vitolds Jakovļevs. airBaltic akcionāru sapulce apstiprināja jaunu padomi, kurā darbosies valsts pārstāvji Gints Kiršteins, Raitis Tukāns, Niks Bulmanis, Karls Ginters Solingers, savukārt privāto mazākuma akcionāru Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) pārstāvēs Mārtiņš Zalalāns un Andrejs Kutasins.

Valdes priekšsēdētājs gan vēl tiek meklēts. Kā norāda V. Dombrovskis, tad šo amatu jāieņem kādam starptautiski atzītam nozares speciālistam, kurš varētu būt arī no ārvalstīm.

Līdz šim Bertolts Fliks bija vienīgais airBaltic valdes loceklis, savukārt lidsabiedrības padomē darbojās valsts pārstāvji Santa Glāzniece, Gints Kiršteins un Raitis Tukāns, bet BAS pārstāvēja padomes locekļi Žans-Šarls Korsaks un Ilmārs Razumovskis.

Jau vēstīts, ka savstarpēju vienošanos par airBaltic turpmāko finansēšanu un pārvaldību parakstīja satiksmes ministrs Uldis Augulis, SIA Baltijas aviācijas sistēmas, a/s Latvijas Krājbanka, AB Bankas Snoras, AKB Investbank, Taurus Asset Management Fund Limited, Transatlantic Holdings Company S.A. un SIA KD Jet.

Vienošanās paredzēja izbeigt pērn noslēgto valstij neizdevīgo konsolidēto akcionāru līgumu, atsaukt tiesiskās aizsardzības pieteikumu Rīgas rajona tiesā, pilnībā dzēst 59,11 tūkstošus akciju, par ko lēmums pieņemts pērn akcionāru sapulcē, kā arī jaunā redakcijā apstiprināt airBaltic statūtus. Kompānijas pamatkapitālā kopumā tiks ieguldīti ap 100 miljoniem latu, no kuriem valsts proporcionālais ieguldījums paredzēts 57,6 milj. Ls

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra