Valstij pašlaik nav mērķa pārdot sev piederošās daļas Latvijas nacionālajā aviokompānijā airBaltic, otrdien žurnālistiem teica Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Uz jautājumu par valsts akciju iespējamu pārdošanu otram airBaltic akcionāram – Baltijas Aviācijas sistēmām (BAS) – Dombrovskis atbildēja, ka valdībai nav mērķa pārdot valsts kapitāldaļas. «Valdības uzstādījums ir, lai uzņēmums turpina attīstīties,» uzsvēra premjers.

Pēc viņa paustā, pašlaik svarīgi ir iepazīties ar kompānijas 2010.gada auditēto pārskatu, kā arī vadības ziņojumu par pusgada rezultātiem. Izvērtējot tos, tiks lemts par turpmāko rīcību, sacīja Dombrovskis.

Valdība otrdien slēgtā sēdē plāno lemt par Satiksmes ministrijas (SM) izveidotās darba grupas sagatavotajiem risinājumiem nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" tālākai attīstībai. Tāpat valdība iepazīsies ar Prudentia sagatavoto gala ziņojumu par airBaltic un tās finansiālo situāciju un konsultāciju firmas PricewaterhouseCoopers sagatavoto airBaltic gada pārskata revīziju.

Kompānija airBaltic veic tiešos lidojumus no trim Baltijas valstu galvaspilsētām – Rīgas, Viļņas un Tallinas, kā arī nodrošina aviosatiksmi vairākos iekšzemes maršrutos Somijā.

airBaltic dibināts 1995.gadā, tā lielākie akcionāri ir Latvijas valsts ar 52,6% akciju un BAS ar 47,2% akciju, kas tās 2009.gada sākumā iegādājās no SAS. BAS 50% kapitāldaļu pieder airBaltic prezidentam un izpilddirektoram Bertoltam Flikam, bet vēl 50% – Bahamu salās reģistrētai kompānijai Taurus Asset Management Fund Limited.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra