Jaunā drošības nodevas iekasēšanas kārtība zemo cenu aviokompānijas Ryanair pasažieriem ieviesta bez īpašiem starpgadījumiem. Lidosta strādā arī pie papildu iespējām veikt drošības nodevas apmaksu, atzīst starptautiskās lidostas Rīga valdes loceklis Aldis Mūrnieks.

«Šobrīd esam apkalpojuši jau gandrīz tūkstoti Ryanair pasažieru, uz kuriem attiecas jaunā kārtība par drošības nodevas apmaksu. Pasažieri ar izpratni uztver izmaiņas – ārvalstu ceļotāji samaksu veic jau ielidojot Rīgā, kas ļauj izvairīties no papildu neērtībām mājupceļā. Savukārt ceļotāji no Latvijas savlaicīgi interesējas par jauno kārtību, zvanot uz lidostas informatīvo tālruni. Pirmajās divās nedēļās neesam novērojuši īpašus starpgadījumus, kas būtu saistīti ar jauno kārtību,» norāda A. Mūrnieks.

A. Mūrnieks arī apliecināja, ka lidosta šobrīd strādā pie papildu iespējām veikt drošības nodevas apmaksu. Tiek plānots, ka jau februāra sākumā samaksāt drošības nodevu varēs lidostas interneta vietnē un izmantojot mobilo telefonu pakalpojumu Mobilly, savukārt aprīļa sākumā paredzēts lidostā izvietot pašapkalpošanās kioskus.

Lidostas Rīga valdes loceklis atgādina, ka sākot ar šā gada 1. janvāri visiem Ryanair pasažieriem pirms izlidošanas ir jāsamaksā nodeva 4,92 latu (7 eiro) apmērā par lidostā īstenotajiem drošības pasākumiem. Pārējās aviosabiedrības samaksu par drošības nodevu ir iekļāvušas biļetes cenā.

Tiem Ryanair pasažieriem, kuri iegādājušies biļetes līdz šā gada 1. janvārim, drošības nodeva nav jāmaksā. Šajā gadījumā, izejot drošības pārbaudi, pasažierim būs jāapliecina aviobiļetes iegādes datums, uzrādot no lidsabiedrības saņemto izdrukāto biļetes pirkuma apstiprinājuma e-pastu, informē lidostas Rīga administrācija.

Lai neveidotos nepatīkamas situācijas, lidostas administrācija lūdz pasažierus drošības kuponus iegādāties tikai un vienīgi tam paredzētajās vietās.

Jau ziņots iepriekš, ka ar 2012. gada 1. janvāri stājās spēkā jauna kārtība, kādā tiek iekasēta nodeva par lidostā īstenotajiem drošības pasākumiem. Visas lidostā Rīga strādājošās aviosabiedrības, izņemot Ryanair, ir piekritušas drošības nodevu iekļaut biļetes cenā.

Ryanair pasažieriem, kuri biļetes iegādājušies pēc 2012. gada 1. janvāra, pirms izlidošanas ir jāveic drošības nodevas samaksa 7 eiro jeb 4,92 latu apmērā. Apmaksu skaidrā naudā var veikt tikai latos. No drošības maksas ir atbrīvoti tranzīta un transfēra pasažieri, kā arī tie pasažieri, kuri nav sasnieguši divu gadu vecumu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra