Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  oktobris

  Beāte, Beatrise

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8902

  USD: 1.0891

Ražošana

Dublinas lidostā par pagātni kļūs garās rindas

Dublinas lidostā drīzumā par pagātni kļūs garās rindas uz drošības pārbaudi un šķidrumu pārvadāšanas stingrās vadlīnijas. Lidosta saņēmusi vairākus sarežģītus spridzekļu noteikšanas skenerus, atsaucoties uz Independent.ie, vēsta portāls Baltic Ireland.

Arī bērnu pārtiku, kas pie drošības kontroles barjeras ir pastāvīgs galvassāpju avots vecākiem, kuri ceļo ar maziem bērniem, tagad būšot iespējams pārbaudīt, neatverot pudelīti.

Šķidro sprāgstvielu atklāšanas skenerī Insight 100 šķidrumu, pulveru, aerosolu un gēlu pārbaudē tiek izmantotas lāzertehnoloģijas, ar kuru palīdzību tos var pārbaudīt slēgtos traukos piecu sekunžu laikā. Skenerus ir iespējams lietot arī vienlaikus ar standarta caurskates aparātiem.

Dublinas lidostas administrācija (DAA) ir iegādājusies deviņus 50 000 € vērtus Insight 100 skenerus, lai atvieglotu šķidrumu identificēšanu pasažieru bagāžā, raksta Baltic Ireland.

ES vadlīnijas nosaka, ka lidmašīnā ir pieļaujama tikai 100 ml vai mazāka tilpuma šķidrumu pārvadāšana. Tūkstošiem iepakojumu, kas neatbilst šim noteikumam, katru dienu tiek pamesti lidostās, bet pie drošības kontroles barjerām veidojas garas rindas. Nozares eksperti paredz, ka jaunās tehnoloģijas ļaus lidostām likvidēt aizliegumu nākamo 18 mēnešu laikā, līdz 2016.gadam. 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu  5

Tas būs liels notikums, jo pasaulei tiks prezentēts pirmais komerciālais CS300 lidaparāts jaunajā AirBaltic krāsojumā, pirms pasākuma Db.lv norādīja AirBaltic padomes loceklis Kaspars Briškens. Pēc viņa teiktā, tas nozīmē, ka samērā īsā...

Reklāma