Dienas Bizness

 • 10 sestdiena,
  decembris

  Guna, Judīte

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8394

  USD: 1.0559

Ražošana

Dzelzceļa elektrifikācijas izpēte izmaksās 200 tūkstošus latu

Latvijas dzelzceļā (LDz) uzsākts izpētes projekts par iespējām elektrificēt Latvijas dzelzceļa līniju tīklu, informēja kompānijas pārstāvji.

Kopējās projekta izmaksas ir 200 tūkstoši latu.

Saistītie raksti

Projekta ietvaros paredzēts izvērtēt Latvijas dzelzceļu sistēmas elektrifikācijas ekonomisko pamatojumu – izmaksas, iespējamos ekonomiskos ieguvumus. Tāpat tiks noteikts, kurās līnijās šāds process būtu veicams vispirms un kāda varētu būt tehniskie risinājumi– vai attīstīt esošo 3,3 kilovoltu līdzstrāvas tīklu, vai pārbūvēt tīklus atbilstoši modernākajai un Eiropā plaši izmantotajai 25 kilovoltu maiņstrāvai.

«Domājot ilgtermiņā, līniju elektrifikācija neapšaubāmi ir vispiemērotākais attīstības scenārijs – elektrovilce ir jaudīgāka, degvielas izmaksu ziņā ekonomiskāka un videi draudzīgāka. Tomēr tās ir ļoti apjomīgas investīcijas, kuras atmaksāsies salīdzinoši ilgā laika periodā, tāpēc mums nepieciešams ļoti rūpīgi izvērtēt vai iespējamos ieguvumi ir samērojami ar izmaksām,» skaidro LDz valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Lietuvas autopārvadātāji Rietumeiropā veido atpūtas centrus saviem šoferiem

Lietuvas lielākās starptautisko autokravu pārvadājumu kompānijas sākušas Rietumeiropā veidot atpūtas centrus saviem šoferiem, ņemot vērā vietu trūkumu publiskajos stāvlaukumos un stingrākās prasības, kas izvirzītas attiecībā uz...

Reklāma