Dienas Bizness

 • 29 sestdiena,
  aprīlis

  Vilnis, Raimonds, Laine

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Dzelzceļa elektrifikācijas izpēte izmaksās 200 tūkstošus latu

Latvijas dzelzceļā (LDz) uzsākts izpētes projekts par iespējām elektrificēt Latvijas dzelzceļa līniju tīklu, informēja kompānijas pārstāvji.

Kopējās projekta izmaksas ir 200 tūkstoši latu.

Projekta ietvaros paredzēts izvērtēt Latvijas dzelzceļu sistēmas elektrifikācijas ekonomisko pamatojumu – izmaksas, iespējamos ekonomiskos ieguvumus. Tāpat tiks noteikts, kurās līnijās šāds process būtu veicams vispirms un kāda varētu būt tehniskie risinājumi– vai attīstīt esošo 3,3 kilovoltu līdzstrāvas tīklu, vai pārbūvēt tīklus atbilstoši modernākajai un Eiropā plaši izmantotajai 25 kilovoltu maiņstrāvai.

«Domājot ilgtermiņā, līniju elektrifikācija neapšaubāmi ir vispiemērotākais attīstības scenārijs – elektrovilce ir jaudīgāka, degvielas izmaksu ziņā ekonomiskāka un videi draudzīgāka. Tomēr tās ir ļoti apjomīgas investīcijas, kuras atmaksāsies salīdzinoši ilgā laika periodā, tāpēc mums nepieciešams ļoti rūpīgi izvērtēt vai iespējamos ieguvumi ir samērojami ar izmaksām,» skaidro LDz valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis.

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  18

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma