Dienas Bizness

 • 1 trešdiena,
  marts

  Ivars, Ilgvars

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8531

  USD: 1.0597

Ražošana

Dzelzceļa infrastruktūru modernizēs par 900 miljoniem eiro

Nākamā Eiropas Savienības budžeta periodā, laika posmā no 2014.-2020.gadam, Latvijas dzelzceļš (LDz) plāno veikt infrastruktūras modernizācijas darbus 900 miljonu eiro vērtībā. Vērienīgākais no projektiem būs Austrumu-Rietumu dzelzceļa koridora elektrifikācija, kas novērtēta par 549 miljoniem eiro, vēsta laikraksts Bizness un Baltija.

Austrumu-Rietumu dzelzceļa koridors ir svarīgs ne tikai Latvijai, bet arī visai Eiropai, jo nodrošina preču plūsmu no Ķīnas. Tomēr dzelzceļa koridora elektrifikāciju LDz bez valsts un Eiropas fondu atbalsta paveikt nav spējīgs, stāsta LDz valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis.

Dzelzceļa elektrifikāciju plānots sākt 2015.gadā. LDz jau ir vienojies ar Satiksmes ministriju par projekta prioritāro statusu un to, ka tam jātiek realizētam nākamā Eiropas Savienības budžeta periodā.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Pērn zemākais pārvadāto kravu apjoms kopš 2010. gada

2016. gadā, salīdzinot ar 2015. gadu, ar sauszemes un cauruļvadu transportu pārvadāto kravu apjoms ir samazinājies par 8,1 miljonu tonnu jeb 6,6 %. Būtiskākais pārvadāto kravu kritums par 7,8 miljoniem tonnu jeb 14,1 % bija dzelzceļa...

Reklāma