ES dzelzceļa jomā paredzētās triljonu investīcijas dos iespēju uzņēmumam Fima Latvijā realizēt miljonu vērtus projektus.

Dzelzceļa joma ir svarīga ilgtermiņā, DB norāda elektroinženiertehnisko izstrādes un tehnoloģisko projektu vadības Fima grupas uzņēmumu padomes priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa. Proti, Eiropas Savienība (ES) ir uzstādījusi mērķi, ka ieguldījumiem dzelzceļa infrastruktūrā ir jābūt lielākiem nekā ieguldījumiem ceļu infrastruktūrā. ES dzelzceļa jomā nākamajā plānošanas periodā plāno ieguldīt 1,5 triljonus eiro. «Eiropā dzelzceļu stāvoklis ir dažāds, tāpēc tas ir viens no virzieniem, kurā aktīvi darbosimies,» paskaidro K. Bērziņa. Arī pērn Latvijā Fima turpināja piedalīties dzelzceļa infrastruktūras modernizācijas projektā - otrā sliežu ceļa būvniecības posms Skrīveri-Krustpils. Fima projektā ir atbildīga par dzelzceļa signalizācijas, centralizācijas, bloķēšanas sistēmu, telekomunikāciju sistēmu un elektroapgādes sistēmu projektēšanu un izbūvi. «Darbi dzelzceļa jomā tiks turpināti šogad un arī nākamgad,» DB piebilda Fima valdes priekšsēdētājs Latvijā Andis Lagzdiņš. Jāatzīmē, ka plašāk Fima vārds Latvijā izskanēja 2008. gada rudenī, kad bijušais Lattelecom vadītājs Nils Melngailis paziņoja, ka viņam piederošais Riga Capital kopā ar ASV biznesa attīstītāju MVC Capital kļuvis par Fima līdzīpašnieku, kopumā investējot 28,1 milj. ASV dolāru (13,8 milj. Ls). Savukārt šobrīd N. Melngailim nekādas ietekmes uzņēmumā Fima nav.

Šobrīd Fima biroji atrodas Latvijā, Lietuvā, Polijā un Baltkrievijā. Pērn augustā tika reģistrēts Fima Polijas meitas- uzņēmums. Pērno gadu Fima grupa noslēdza ar 48 milj. eiro (34 milj. Ls) konsolidēto apgrozījumu, kas ir par 59% vairāk nekā pirms gada. Tostarp Latvijā Fima apgrozījums bija 2,5 milj. Ls. Šobrīd Fima grupas uzņēmumi Latvijā, Lietuvā, Baltkrievijā un Polijā kopumā realizē projektus aptuveni 100 milj. eiro vērtībā. Šogad lielus plānus Fima saista ar Polijas tirgu. Tas skaidrojams ar iesāktajiem projektiem un valsts teritoriālo izvietojumu. Jauno valstu tirgu virzienā Fima, visticamāk, šogad neraudzīsies, bet nākotnē kā perspektīvākos tirgus uzņēmums uzskata Skandināvijas un Rietumeiropas valstis.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra