Autobūves industrija visvairāk sarukusi jaunajās ES dalībvalstīs, bet Vācijas pārdošanas rādītāji balstījuši Rietumeiropas tirgu, raksta irishtimes.com.

Eiropā februārī reģistrēts gandrīz miljons jaunu automašīnuEiropā februārī reģistrēts gandrīz miljons jaunu automašīnuŠī gada februārī jaunu automašīnu reģistrācija Eiropā sarukusi par 18.3%. Tomēr, spītējot globālajam pieprasījuma kritumam pēc jaunām automašīnām un daudzu autoražotāju cīņai par izdzīvošanu, nogriežot ražošanu un darbavietas, Eiropas Savienībā, ieskaitot brīvās tirdzniecības asociācijas valstis, reģistrētas 968 159 jaunas vieglās automašīnas. Gada īsākajā mēnesī februārī jaunu automašīnu reģistrācija Rietumeiropas valstīs sarukusi par 17.3%, bet jaunajās ES dalībvalstīs — par 30.3%.

Reģistrācijas kāpumu februārī uzrādījusi vien Vācija par 21.5% un Luksemburga par 0.3%, toties vissmagāk kritums skāris Islandi — 91.2%, bet no ES dalībvalstīm Latviju 76.2 un Rumāniju — 66.5%.
No reģistrēto jaunu automašīnu markām vissliktāk klājies Mercedes, februārī uzrādot 34.2 % kritumu, tam seko Nissan ar 25.5%, Peugeot un Citroen 25.3%, Renault 23.1, Saab un Opel 21.9%, Fiat 16.5%.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra