Eiropas Komisija ļāvusi naudas izmaksu no Eiropas Kohēzijas fonda Klaipēdas ostai, kura plāno paplašināt un uzlabot jaunā pasažieru un kravas prāmju termināļa piestātnes Klaipēdā. No fonda līdzekļiem Klaipēda saņems 18 miljonus eiro.

Komisija secinājusi, ka šis projekts atbalstāms, jo tas uzlabo Lietuvas pieejamību, izmantojot  jūras ceļus, kā arī sekmē reģionālo attīstību un nekaitē kaimiņos esošo prāmju termināļu darbībai, liecina Komisijas izplatītais paziņojums.

Pašlaik Klaipēdas ostu var apmeklēt tikai nelieli prāmji, un tās infrastruktūra neļauj nodrošināt drošus, efektīvus un kvalitatīvus pakalpojumus.

Ar Eiropas Kohēzijas fonda atbalstu, Klaipēdas ostas pārvade piestātņu uzlabošanā un paplašināšanā plāno ieguldīt 28 miljonus eiro, tādējādi padarot to pieejamu lielākiem prāmjiem.

Citas investīcijas 21 miljona eiro apmērā, kas saistītas ar termināli, veiks privāts investors - Klaipėdos keleivių ir krovinių terminalas.

«Jūras ostas ir kritiski svarīgas efektīva transporta sistēmas izveidē,» sacīja par konkurences politiku atbildīgais Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Hoakins Almunja.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra