Dienas Bizness

 • 22 trešdiena,
  februāris

  Ārija, Rigonda, Adrians, Adriāna, Adrija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8486

  USD: 1.0537

Ražošana

Eiropas Komisija uzsākusi pārkāpumu procedūru pret Igauniju un Lietuvu  2

Eiropas Komisija (EK) uzsākusi pārkāpumu procedūras pret Igauniju, Grieķiju, Lietuvu, Maltu, Slovēniju un Ungāriju attiecībā uz divpusējiem aviācijas līgumiem ar Krieviju un pieprasījusi katrai no valstīm oficiālu informāciju, raksta baltic-course.com.

Komisija ir satraukusies, ka vienošanās ar Krieviju var kavēt vienlīdzīgu attieksmi pret ES aviosabiedrībām un radīt sacensības starp tām. Tāpat, pamatojoties uz šo nolīgumu, ir iespējams noteikt pakalpojumu maksu par lidošanu virs Sibīriju, kas varētu būt nelikumīgi, saskaņā ar ES konkurences noteikumiem.

Līdzīgas vēstules ir nosūtītas uz vēl 17 ES dalībvalstīm, savukārt četru valstu noslēgtie līgumi vēl tiek vērtēti.

Savukārt Igaunijas ekonomikas ministrija paziņojusi, ka EK apsūdzības neesot precīzas Igaunijas līgums ar Krieviju neattiecoties uz lidojumiem pār Sibīriju.

Ministrija norāda, ka vienošanās papildinājums paredz, ka jautājumi par Trans-Sibīrijas, Trans-Āzijas un Trans-Polar lidojumiem abām valstīm jāvienojas atsevišķi.

Ministrijas nostāja ir tāda, ka līdz tam brīdim, kamēr ES nav panākusi vienošanos ar Krieviju, tai nav tiesības prasīt dalībvalstīm apturētu divpusējās attiecības ar Krieviju. Pretējā gadījumā Eiropas aviosabiedrības cietīs lielus zaudējumus.

Reklāma