Dienas Bizness

 • 28 piektdiena,
  oktobris

  Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8916

  USD: 1.0927

Ražošana

Eiropas Savienības debesis atvērtas investoriem

Eiropas Komisija nolēmusi atvieglot piekļuvi finanšu resursiem Eiropas Savienības aviokompānijām. Tāpēc tiek piedāvāts atcelt aizliegumu šo uzņēmumu kontrolpaketes iegādei investoriem no valstīm ārpus Eiropas Savienības. Tas varētu jūtami atvieglot pircēja atrašanu mūsu pašu uzņēmumam airBaltic, vēsta laikraksts Bizness un Baltija.

Nepieciešams likvidēt arhaiskos ierobežojumus īpašuma tiesību jautājumā – šobrīd ne vairāk kā 49% Eiropas aviopārvadātāju kapitāla daļu var piederēt īpašniekiem no valstīm, kas neietilpst Eiropas Savienībā. Pašreizējie noteikumi kavē izaugsmi un konkurētspējas celšanu, stāsta ES transporta komisārs Sīms Kallas.

Kontrolpakete iegādei ir iekārojamāka kā parasta daļa. Turklāt valsts, pārdodot kontrolpaketi, nezaudēs savu ietekmi. Saglabājot akcionāra statusu, ar valsti rēķināsies neatkarīgi no tai piederošā kapitāla apjoma, Eiropas Komisijas iniciatīvu skaidro investīciju uzņēmuma Prudentia partneris un valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš.

Saistītie raksti

Paredzams, ka izmaiņas īpašuma tiesībās varētu tikt ieviestas sākot ar 2015.gadu.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Latvijas dzelzceļš izveido eksperimentālu risinājumu drošības paaugstināšanai

Latvijas dzelzceļš izveido eksperimentālu risinājumu drošības paaugstināšanai  4

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) Siguldā izveidojis pirmo regulējamo gājēju pāreju pār sliežu ceļiem Latvijā, kas aprīkota ar luksoforu un skaņas signālu. Edvīns Bērziņš, LDz prezidents, skaidro: «Šā gada laikā esam apzinājuši visas gājēju...

Reklāma