Eiropas Komisija apstiprinājusi lielo Kohēzijas fonda projektu «Starptautiskās lidostas Rīga infrastruktūras attīstība», kas paredz atjaunot skrejceļa segumu, modernizēt apgaismojumu, kā arī izbūvēt papildu manevrēšanas ceļus, informēja ministrijā.

Kopējās projekta attiecināmās izmaksas ir 66,94 miljoni latu, no tiem Kohēzijas fonda līdzfinansējums ir 41,11 miljoni latu.

Minētajā projektā paredzēts atjaunot skrejceļa segumu - 2,47 kilometru garumā un 45 metru platumā, kā arī nostiprināt skrejceļa lidjoslu un izbūvēt papildu manevrēšanas ceļu.

Tāpat plānots modernizēt lidlauka apgaismojumu, lai nodrošinātu lidmašīnu nolaišanos un pacelšanos nelabvēlīgos laika apstākļos un avārijas situācijās.

Plānots arī paplašināt un atjaunot esošos peronus un izbūvēt divas pretapledošanas apstrādes platformas, kā arī rekonstruēt lietus ūdens un apakšzemes meliorācijas sistēmu un veikt citus infrastruktūras uzlabošanas darbus.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) uzskata, ka, realizējot šo starptautiskās lidostas Rīga infrastruktūras attīstības projektu, tiek celta tās kapacitāte un stiprināta konkurētspēja Eiropas aviācijas tirgū.

Sākot projekta īstenošanu, šā gada 25.februārī VAS Starptautiskā lidosta Rīga noslēdza līgumu par projektēšanas darbiem ar pilnsabiedrību Nams/COWI Latvia/Aviaplan. Tos plānots pabeigt novembrī, bet būvdarbus iecerēts sākt 2012.gadā.

EK apstiprinātais projekts ir daļa no Eiropas Savienības fondu darbības programmas «Infrastruktūra un pakalpojumi» atbalsta.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra