Dienas Bizness

 • 28 piektdiena,
  aprīlis

  Gundega, Terēze

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8442

  USD: 1.0881

Ekonomika

EK var sodīt par lidostas nodevas atlaidēm

Eiropas Komisija respektēs mūsu tiesu sistēmas lēno gaitu, lemjot par lidostas Rīga noteikto pasažieru nodevu atlaižu likumību, bet paralēli ir sākusi savu pārbaudi, kas Latvijai draud ar naudas sodu, tā šodien raksta laikraksts Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai.

Latvija no EK esot saņēmusi uzdevumu pierādīt, ka atlaižu sistēma nav pretlikumīgs valsts atbalsts atsevišķām aviokompānijām, par ko draud miljonos latu izsakāma soda nauda, raksta laikraksts.

Lidostas valdes priekšsēdētājs Dzintars Pomers Neatkarīgajai uzsvēris, ka lidosta ir rīkojusies atbilstīgi Satiksmes ministrijas norādījumiem un argumentiem.

Finanšu ministrijas preses pārstāve Baiba Melnace laikrakstam apstiprinājusi, ka šāds pieprasījums ir saņemts un nodots tālāk Satiksmes ministrijai. Tas esot pagaidām otrais šāda veida pieprasījums kopš Latvijas iestāšanās ES.

Satiksmes ministra A. Šlesera preses pārstāvis Lauris Dripe apstiprinājis, ka ministrs uzskata lidostas nodevu atlaides par saglabājamām un aizstāvamām jebkurā tiesu instancē.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  18

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma