Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  aprīlis

  Alīna, Sandris, Rūsiņš

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8493

  USD: 1.0891

Ekonomika

Ritvars Skuja, Dienas Mediji

Ekonomikas ministrija ir pret miljonu ieguldīšanu airBaltic  9

Lai arī oficiāli izskanējis, ka valdība, marta vidū lemjot par 15,6 miljonu latu ieguldīšanu lidsabiedrības airBaltic kapitālā, tam piekritusi, galīgais lēmums vēl nav pieņemts. Laikraksts Diena šodien ziņo, ka pret tik lielu valsts ieguldījumu, kā arī sagatavotā ieguldījuma līguma nosacījumiem iestājas Ekonomikas ministrija, uzskatot, ka airBaltic piedāvātais risinājums pamatkapitāla palielināšanai neatbilst valsts interesēm.

Otrdien jautājumu par aviokompānijas kapitāla palielināšanu atkārtoti izskatīs valdības sēdes slēgtajā daļā, kurā tiks sniegts Ekonomikas ministrijas atzinums. Pēc neoficiālas informācijas, ministrija uzskata, ka ieguldījums airBaltic kapitālā var būt mazāks, tam jāizvēlas cits modelis un ieguldījuma līgumā jāparedz lidsabiedrības peļņas sadalījums vismaz tuvākajiem trim gadiem.

Diena arī vēsta, ka ministriju uztrauc arī tas, ka valsts ieguldīs naudu sabiedrībā, par kuras otra īpašnieka, airBaltic vadītājam Bertoltam Flikam piederošās SIA Baltijas aviācijas sistēmas, finansējumu nav pilnīgas skaidrības.

Latvijas valstij pieder 52,6% airBaltic daļu. Papildus nepieciešamos 15,6 miljonus latu paredzēts nodrošināt no valsts a/s Latvijas valsts radio un televīzijas centrs līdzekļiem, un pēc kapitāla palielināšanas akciju sadalījums nemainīsies.

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

LSC Shipmanagement flotei pievienojas līdz šim lielākais tankeris

LSC Shipmanagement flotei pievienojas līdz šim lielākais tankeris  2

Dienvidkorejā AS Latvijas kuģniecība meitas uzņēmums SIA LSC Shipmanagement (LSCSM) papildinājis savu pilnā tehniskajā pārraudzībā esošo floti ar jaunu kuģi Elandra Eagle, informē LSCSM. Jaunais tankeris Elandra Eagle ir paredzēts naftas...

Reklāma