Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  aprīlis

  Alīna, Sandris, Rūsiņš

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8493

  USD: 1.0891

Ekonomika

Eksperti: autostāvvietu atbrīvošana neizdosies  7

Pēc Rīgas pašvaldības autostāvvietu maksas paaugstināšanas par aptuveni 40%, mašīnu skaits tajās samazinājies tikai par 4%,  turpretī iekasētā nauda par autostāvvietu izmantošanu palielinājusies par 16%. Līdz ar to satiksmes eksperti uzskata, ka centra stāvvietu atbrīvošana no auto neizdosies, raksta laikraksts Diena.

Rīgas Satiksme (RS) gan uzskata, ka ir pāragri izdarīt secinājumus par tarifa celšanas ietekmi uz autovadītājiem. "Pirmais mēnesis nekad nav rādītājs. Šajā laikā liela daļa cilvēku tikai izmēģina, ko nozīmē maksāt to vai citu summu, tad sāks rēķināt, kā tas atstāj iespaidu uz budžetu," saka RS preses sekretāre Iluta Bērziņa.

Lai arī pēc tarifa paaugstināšanas novietoto mašīnu skaits samazinājies pavisam nedaudz, nauda jūnijā iekasēta gandrīz par 32 tūkstošiem (16%) vairāk nekā maija mēnesī, kad jaunais tarifs vēl nebija spēkā.

I.Bērziņa sacīja, ka papildu ieņēmumi tiks novirzīti autostāvvietu attīstīšanai - jaunu stāvvietu ierīkošanai ielu malās ārpus vēsturiskā centra, un sabiedriskā transporta infrastruktūrai.

Satiksmes eksperts Edmunds Bērziņš apgalvo, ka autostāvvietas arī pēc tarifa paaugstināšanas tik un tā ir pilnas, jo netiek piedāvāta alternatīva. "Ja sad��rdzina auto novietošanu centrā, tas jau nemazina šo vajadzību," saka E. Bērziņš.

Dati pirms un pēc autostāvvietu maksas paaugstināšanas

Mēnesis                      Kopējais klientu skaits        Iekasētā nauda Ls

Maijs (pirms)             242 517                             167 432, 86

Jūnijs (pēc)               233 518                             199 230,1

Jaunākās ziņas kategorijā

Augs tarifi vairums SIA Galss Buss apkalpotajos Pierīgas maršrutos

Augs tarifi vairums SIA Galss Buss apkalpotajos Pierīgas maršrutos

Turpinot vietējās nozīmes maršrutu autobusu tarifu vienādošanu, no 2017. gada 1. maija SIA Galss Buss apkalpotajos maršrutos, kas savieno Rīgu ar Sauriešiem, Cekuli, Jauncekuli, Upeslejām, Ropažiem, Kākciemu un Salaspili, braukšanas maksa...

Reklāma