Jauno elektrovilcienu iepirkums jāizsludina, vēlākais, pavasara beigās, tomēr joprojām ir daudz neskaidrību. Pagaidām Pasažieru vilciens (PV) vēl nevar pateikt, kur tiks ņemta nauda vilcienu iegādei, pirmdien raksta laikraksts Diena.

Turklāt PV valdes priekšsēdētājs Andris Lubāns, paziņojot, ka Latvijā vilcienus ražot nebūs iespējams, nepatīkami pārsteidzis pašmāju ražotājus. Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīcas un Rīgas Vagonbūves rūpnīcas vadītāji uzsver, ka arī viņiem pietiek kapacitātes – gan laika, gan kvalitātes ziņā.

Pats A. Lubāns sarunai par jaunajiem vilcieniem nav atsaucīgs un, aizbildinoties ar laika trūkumu, intervijai deleģē savu preses sekretāri Ievu Miežubrāli, kas gatava atbildēt rakstveidā. Iepriekš aģentūrai LETA viņš sacīja, ka «ar rokām un kājām» atbalstītu to, ka vilcieni tiek ražoti Latvijā, tomēr esot jāņem vērā saspringtais grafiks. I. Miežubrāle Dienai atbild īsi, norādot, ka vilcienu ražošanas sākšanai no nulles vajadzīgi vismaz divi gadi. «Jaunajiem vilcieniem ir jābūt gataviem 2016. gadā, tāpēc esam vērtējuši visu reālo ražotāju šī brīža risinājumus un piedāvājumus, kuriem jāatbilst mūsu infrastrastruktūrai, kā arī elektrifikācijas plānam un peronu būvniecības projektiem,» viņa raksta.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss uzsver, ka Latvijas uzņēmumiem pat būtu jādod priekšroka, jo tas ne tikai attīstītu vietējo mašīnbūves rūpniecību, bet arī dotu darbvietas. «Ja vilcieni tiktu ražoti Latvijā, mums būtu vieglāk veikt arī to uzturēšanu. Nevajadzētu būt situācijai, ka kāds tiek izslēgts, jo patlaban galvenais jautājums ir, kurš spēj saražot kvalitatīvus vilcienus un ir gatavs piedalīties iepirkumu procesā,»  saka ministrs.

Uz jautājumu, kāpēc, viņaprāt, PV valdes priekšsēdētājs tā izsakās, viņš neatbild: «Tā ir katra uzņēmuma lieta. Tikai paši uzņēmumi zina, kādas ir viņu spējas un prasmes. Svarīgi, ka viņi ir gatavi sagatavot kvalitatīvu piedāvājumu un startēt. Nav izslēgts, ka uzņēmumi no Latvijas var piedalīties arī sadarbībā ar kādu ārzemju partneri.»

Plašāk lasiet rakstā Elektrovilcieniem vēl meklē naudu pirmdienas, 23. februāra, laikrakstā Diena (6. lpp.)!
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra