Dienas Bizness

 • 24 piektdiena,
  februāris

  Diāna, Dina, Dins

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8463

  USD: 1.0573

Ražošana

Foto: LETA

ES ieguldīs aptuveni 1,8 miljonus eiro Rīgas ceļu tīklu uzlabošanas pētījumos

Eiropas Komisijas (EK) izveidotā programma TEN-T, kas paredzēta transporta infrastruktūras būvniecības un modernizācijas atbalstam visā Eiropas Savienībā (ES), gandrīz 1,8 miljonu eiro vērtībā līdzfinansēs ceļu projektēšanas pētījumus par Rīgas pilsētas daļu un ostas savienošanu ar Latvijas galveno autoceļu tīklu, informēja EK Inovācijas un tīklu izpildaģentūrā (INEA).

Paredzēts, ka jaunais savienojums atvieglos kravu transportēšanu uz Rīgas brīvostu, samazinot satiksmes intensitāti vecpilsētā.

Projekta laikā tiks veikti padziļināti izstrādes pētījumi par projekta pēdējiem diviem segmentiem jeb aptuveni pusi no Ziemeļu koridora, kas ir 30 kilometru (km) garš iekšpilsētas ceļš, kurš ir projektēts, lai atslogotu Latvijas galvaspilsētas vēsturisko centru no kravu pārvadājumiem. Tiek plānots, ka koridora pēdējais posms savienos Rīgas brīvostu un pilsētas daļas ar pārējo galveno autoceļu tīklu.

Saskaņā ar pētījumiem jaunais ceļa savienojums palīdzēs uzlabot transporta efektivitāti Lielrīgas reģionā, kā arī integrēs pilsētu un brīvostu Eiropas ceļu tīklā, samazinās sastrēgumus un gaisa piesārņojumu pilsētas vēsturiskajā centrā, kā arī dos ieguldījumu Rīgas ekonomikas un konkurētspējas attīstībā.

Projekts tika izraudzīts ES finansējumam ar ārējo ekspertu palīdzību saskaņā ar TEN-T 2013.gada uzaicinājumu, prioritāti Ceļu transports. Tā īstenošanu uzraudzīs INEA.

Projektu plānots pabeigt līdz nākamā gada 31.decembrim.

Komentāri

Reklāma