Eiropas Savienība (ES) piektdien nolēma saglabāt pilnīgu aizliegumu lidmašīnās ņemt līdzi šķidrumus, jo vairākas valstis atteicās ļaut pasažieriem ņemt lidmašīnās beznodokļu zonā iegādātos dzērienos.

Eiropas Komisija (EK) plānoja daļēji atcelt aizliegumu, ļaujot pasažieriem, kas no valstīm ārpus Eiropas Savienības valstīm lido uz ES valstīm vai arī ceļo caurbraucot, ņemt lidmašīnā līdzi beznodokļu zonā iegādātos šķidrumus.

Tomēr transporta komisārs Sīms Kallass atzina, ka ir ieteicis ES valstīm atlikt ierobežojumu atcelšanu «uz noteiktu laiku», jo «arvien vairāk» valstu norādījušas, ka vēlas saglabāt aizliegumu.

EK pērn paziņoja, ka līdz 2013.gada aprīlim visā Eiropas Savienībā tiks atcelti ierobežojumi šķidrumu pārvadāšanai aviopasažieru rokas bagāžā.

Pēc šīs ieceres, vēlākais, no 2013.gada 29.aprīļa pasažieriem atkal tiktu atļauts rokas bagāžā pārvadāt jebkāda tilpuma un veida   šķidrumus, kuri tiks pārbaudīti ar īpašām iekārtām.

Savukārt kā pārejas posma pirmais solis pērn tika noteikt, ka, vēlākais, no 2011.gada 29.aprīļa tiks īstenoti pasākumi, kas ļaus rokas bagāžā pārvadāt trešo valstu lidostās vai trešo valstu aviokompāniju   lidmašīnās  bez nodokļiem iegādātus šķidrumu.

Patlaban ES valstīs rokas bagāžā ir atļauts tikai neliels daudzums šķidru vielu.   Šķidrumiem  ir jābūt atsevišķās tvertnēs, un katras ietilpība nedrīkst pārsniegt 100 mililitru. Visas tvertnes ir jāievieto vienā caurspīdīgā atkārtoti attaisāmā un aiztaisāmā plastikāta maisiņā, kura ietilpība nedrīkst pārsniegt vienu litru.

Lielbritānijas varas iestādes 2006.gada augustā paziņoja, ka ir atklājušas plānu uzspridzināt vairākas lidmašīnas reisa laikā no Lielbritānijas uz ASV, izmantojot šķidrās sprāgstvielas, kas būtu iepildītas dzērienu pudelēs vai citos traukos. Pēc tam tika noteikti stingri ierobežojumi rokas bagāžas un šķidrumu ienešanai lidmašīnu salonos.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra