«Ja jaunās Bombarduer CS 300 tiešām pildīs tos ekonomiskos rādītājus, kas ir solīti, tad tās būs labas lidmašīnas, bet pašlaik tam vēl trūkst pierādījumu»

Db.lv sacīja Estonian Air prezidents, bijušais airBaltic komercdirektors Tero Taskila, komentējot šodienas airBaltic paziņojumu par 20 jaunu Bombardier CS 300 iegādi. Pēc starptautiskos medijos atrodamās informācijas, pirmo lidojumu Bombardier CS 300 varētu veikt tikai šā gada beigās. «Es domāju, ka tā ir laba airBaltic izvēle, ja viņi vēlas sekot Estonian Air modelim, palielinot lidojumu biežumu, lidojot no punkta uz punktu un nefokusējoties tik daudz uz savienojošiem lidojumiem,» saka T. Taskila. Viņš norāda, ka Estonian Air neizvēlējās Bombardier CS 300 markas lidmašīnas, dodot priekšroku Embraer, jo Igaunijas aviokompānijai vajadzēja mazākas 80 -120 sēdvietu lidmašīnas. Turklāt CS 300 piegādes termiņi ir salīdzinoši gari 2014./ 2015. gads.

DB jau rakstīja, ka Bombardier iesūdzēja Estonian Air tiesā par to, ka tā pēdējā brīdī atteicās no Bombardier CRJ900 tipa lidmašīnām, dodot priekšroku Embraer. «Mums bija tiesisks iemesls, atteikties no šī darījuma, tāpēc mūs viņu sūdzība tiesā īpaši neuztrauc,» piebilst T. Taskila.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra