Dienas Bizness

 • 27 ceturtdiena,
  aprīlis

  Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8490

  USD: 1.0893

Ekonomika

Estonian Air nav sajūsmā par airBaltic plāniem

Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic plāns kļūt par Estonian Air galveno konkurentu un būvēt bāzi Tallinā ir pretrunīgs un nefunkcionāls, uzskata Estonian Air komercdirektora vietnieks Rauno Parras.

Viņš aripaev.ee norāda, ka nav nekas slikts palielināt konkurenci civilās aviācijas nozarē, taču šajā gadījumā airBaltic rīcība nozarei var nāk par sliktu, nevis par labu.

R. Parras norāda, ka Estonian Air ir vienīgā aviokompānija, kuras mērķis ir attīstīt gaisa satiksmi no Igaunijas uz pārējo pasauli, kamēr airBaltic un lidostas Rīga galvenās intereses ir padarīt Rīgu par galveno centru pēc iespējas vairāk pasažieriem, ieskaitot igauņus un lietuviešus.

Viņš skaidro, ka tam par piemēru var kalpot Lietuva, kur airBaltic piekoptā agresīvā politika praktiski «nogrieza» Lietuvu no gaisa savienojumu kartes uz vairākiem mēnešiem. Lietuvas valdībai bija nepieciešamas milzu pūles, lai šos savienojumus atjaunotu, tā viņš.

«Jo vairāk dažādu krāsu lidmašīnas paceļas no Tallinas lidostas, jo labāk. Liels skaits galamērķu un pakalpojumu sniedzēju padara Igauniju pieejamāku, un ir ļoti svarīgi īstenot transporta un tūrisma politiku. Tas ir labi gan patērētājiem, gan pakalpojuma sniedzējiem. Taču mums jāpanāk, lai konkurence būtu godīga un caurskatāma,» norāda R. Parras, atbildot uz airBaltic prezidenta Bertolda Flika izteikumiem, ka Latvijas nacionālais pārvadātājs ir atvērts sarunām ar Estonian Air par abpusēju sadarbību. Jau ziņots, ka Estonain Air pēdējos trīs gadus strādā ar zaudējumiem un meklē stratēģisku partneri, lai varētu izdzīvot.

R. Parras norāda, ka lidsabiedrību paplašināšanās kaimiņu tirgos pašreizējos apstākļos ir neizbēgama. «Arī Estonian Air ir spērusi soli šajā virzienā un paplašinājusi savu darbību Lietuvā. Pagājušajā mēnesī mēs uzsākām sadarbību ar KLM, kas ir viena no pasaulē lielākajām aviokompānijām,» skaidro Estonian Air pārstāvis.

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic paziņojusi, ka šī gada laikā tā plāno atvērt astoņus jaunus maršrutus no Tallinas. Pieci no tiem savienos Tallinu ar dažādiem galamērķiem Somijā.

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Pirmais zemās grīdas tramvajs ceļā uz Imantu

Pirmais zemās grīdas tramvajs ceļā uz Imantu  3

Pirmais jaunais zemās grīdas tramvajs uz Imantu sāks kursēt maija beigās, pastāstīja pašvaldības SIA Rīgas satiksme pārstāvis Viktors Zaķis. Viņš informēja, ka pirmais tramvajs ir piegādāts, bet, pirms tas sāk kursēt, tas jāsagatavo un...

В Латвии уже можно застраховать жизнь с Ллойд!

Полис страхования жизни крупнейшей страховой корпорации в мире Ллойд теперь доступен и жителям Латвии В Латвии все большую популярность приобретает страхование жизни. Так мы устроены – заботимся о своих родных, членах семей. Любого...

Reklāma