Dienas Bizness

 • 1 trešdiena,
  marts

  Ivars, Ilgvars

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8555

  USD: 1.0533

Ražošana

Estonian Air nav sajūsmā par airBaltic plāniem

Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic plāns kļūt par Estonian Air galveno konkurentu un būvēt bāzi Tallinā ir pretrunīgs un nefunkcionāls, uzskata Estonian Air komercdirektora vietnieks Rauno Parras.

Viņš aripaev.ee norāda, ka nav nekas slikts palielināt konkurenci civilās aviācijas nozarē, taču šajā gadījumā airBaltic rīcība nozarei var nāk par sliktu, nevis par labu.

R. Parras norāda, ka Estonian Air ir vienīgā aviokompānija, kuras mērķis ir attīstīt gaisa satiksmi no Igaunijas uz pārējo pasauli, kamēr airBaltic un lidostas Rīga galvenās intereses ir padarīt Rīgu par galveno centru pēc iespējas vairāk pasažieriem, ieskaitot igauņus un lietuviešus.

Viņš skaidro, ka tam par piemēru var kalpot Lietuva, kur airBaltic piekoptā agresīvā politika praktiski «nogrieza» Lietuvu no gaisa savienojumu kartes uz vairākiem mēnešiem. Lietuvas valdībai bija nepieciešamas milzu pūles, lai šos savienojumus atjaunotu, tā viņš.

«Jo vairāk dažādu krāsu lidmašīnas paceļas no Tallinas lidostas, jo labāk. Liels skaits galamērķu un pakalpojumu sniedzēju padara Igauniju pieejamāku, un ir ļoti svarīgi īstenot transporta un tūrisma politiku. Tas ir labi gan patērētājiem, gan pakalpojuma sniedzējiem. Taču mums jāpanāk, lai konkurence būtu godīga un caurskatāma,» norāda R. Parras, atbildot uz airBaltic prezidenta Bertolda Flika izteikumiem, ka Latvijas nacionālais pārvadātājs ir atvērts sarunām ar Estonian Air par abpusēju sadarbību. Jau ziņots, ka Estonain Air pēdējos trīs gadus strādā ar zaudējumiem un meklē stratēģisku partneri, lai varētu izdzīvot.

R. Parras norāda, ka lidsabiedrību paplašināšanās kaimiņu tirgos pašreizējos apstākļos ir neizbēgama. «Arī Estonian Air ir spērusi soli šajā virzienā un paplašinājusi savu darbību Lietuvā. Pagājušajā mēnesī mēs uzsākām sadarbību ar KLM, kas ir viena no pasaulē lielākajām aviokompānijām,» skaidro Estonian Air pārstāvis.

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic paziņojusi, ka šī gada laikā tā plāno atvērt astoņus jaunus maršrutus no Tallinas. Pieci no tiem savienos Tallinu ar dažādiem galamērķiem Somijā.

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Pērn zemākais pārvadāto kravu apjoms kopš 2010. gada

2016. gadā, salīdzinot ar 2015. gadu, ar sauszemes un cauruļvadu transportu pārvadāto kravu apjoms ir samazinājies par 8,1 miljonu tonnu jeb 6,6 %. Būtiskākais pārvadāto kravu kritums par 7,8 miljoniem tonnu jeb 14,1 % bija dzelzceļa...

Reklāma