Igaunijas nacionālā lidsabiedrība Estonin Air kaļ plānus līdz 2013. gadam kļūt paplašināt savu lidojumu tīklu, atsaucoties uz ERR, vēsta baltic-course.com.

Par Estonian Air pāniem, uzstājoties starptautiskajā tūrisma konferencē, paziņoja aviokompānijas vadītājs Joakims Heleniuss (Joakim Helenius). Estonian Air nākotnē plāno aptvert plašākus lidojuma maršrutus.

«Jaunais biznesa modelis igauņiem pavērs lielākas iespējas ceļot, kā arī ievērojami palielinās Igaunijas pievilcību ārvalstu viesu acīs – kā tūrisma nozarē, tā starptautiskajās ekonomiskajās attiecībās,» norādīja J. Heleniuss.

Viņš piebilda, ka jaunais biznesa modelis paredz arī ievērojamu valsts ieguldījumu kompānijā.

Jau rakstīts, ka Estonian Air padomes priekšsēdētājs J. Heleniuss norādījis – aviokompānijas airBaltic nāve varētu būt izdevīga tās konkurentiem, tomēr saskaņā ar viņa teikto problēmas lidsabiedrībā airBaltic dos vien to, ka ar Latvijas aviokompāniju lidos mazāk igauņu. Viņš atzina, ka jūt līdzjūtību pret Latvijas valsti. «Tomēr tāda ir dzīve un es ceru, ka airBaltic zaudējumi nebūs pārlieku dramatiski. Tomēr, ja lūkojas no Estonian Air skatpunkta – tas atvieglo mūsu stratēģijas ieviešanu».

Jau vēstīts, ka šī gada augusta beigās Estonian Air prezidents Tero Taskila Igaunijas Ekonomikas ministram prezentēja lidsabiedrības plānu līdz 2015. gadam paplašināt avikompānijas gaisa floti par 13 jauniem lidaparātiem. Lēsts, ka jaunu lidmašīnu iegādei būtu nepieciešami 400 miljoni eiro. Palielinot lidmašīnu skaitu, Estonian Air papildinās lidojma galamērķu skaitu līdz 30, patlaban lidsabiedrība piedāvā 20 lidojuma galamērķus.

Savukārt airBaltic gaisa flotes sastāvā pašaik ir iekļautas 34 lidmašīnas, un Latvijas nacionālā lidsabiedrība veic lidojumus uz 70 galamērķiem

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra