Dienas Bizness

 • 23 ceturtdiena,
  marts

  Mirdza, Žanete, Žanna

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8679

  USD: 1.0807

Ekonomika

Finanšu krīze skārusi arī Rietumeiropas autotirgotājus

Eiropas automašīnu ražotāju asociācijas dati liecina, ka šī gada martā, salīdzinot ar 2007. gada martu, Rietumeiropas valstīs jaunu automašīnu reģistrāciju skaits samazinājies par 10,2%, ziņo Financial Times.

Visvairāk Rietumeiropā samazinājies Toyota tīkotāju skaits. Šī gada martā, salīdzinot ar 2007. gada martu, jaunu Toyota vieglo automašīnu reģistrāciju skaits samazinājies par 16,5%. Otrs visvairāk cietušais ražotājs ir Peugeot  - par 13,9% mazāk reģistrētu automašīnu.

Visvairāk pieaudzis jaunu Nissan automašīnu reģistrāciju skaits. Šī gada martā, salīdzinot ar 2007. gada martu, reģistrētas par 37% vairāk Nissan automašīnas. Martā ir palielinājies arī jaunu General Motors un Ford automašīnu reģistrāciju skaits.

No Rietumeiropas valstīm jaunu automašīnu reģistrāciju skaits palielinājās tikai Lielbritānijā un Portugālē - attiecīgi par 0,5% un 5,2%.

Jaunajās Eiropas Savienības (ES) valstīs jaunu automašīnu reģistrāciju skaits palielinājās par 3,5%. Db.lv jau ziņoja, ka Latvijā jaunu automašīnu skaits šī gada martā, salīdzinot ar 2007. gada martu, samazinājies par 25,3%.

Komentāri

Reklāma