Dienas Bizness

 • 22 trešdiena,
  februāris

  Ārija, Rigonda, Adrians, Adriāna, Adrija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8486

  USD: 1.0537

Ražošana

Foto: LETA

Finnair boss: Estonian Air un airBaltic izzudīs vai apvienosies  9

«Mēs vienā Finnair maršrutā pārvadājam vairāk cilvēku nekā Estonian Air visos tās maršrutos kopā. Un mēs esam nelieli spēlētāji Eiropā,» viesojoties Tallinā, sacījis Finnair prezidents un vadītājs Mika Vehvilainens (Mika Vehviläinen).

Runājot par Estonian Air nākotni, Vehvilainens teicis, ka pārvadātājam ir grūti laiki, tāpat kā citām reģionālajām aviokompānijām Skandināvijā un Baltijas valstīs.

Viņš uzskata, ka Eiropas civilās aviācijas tirgus konsolidēsies, līdzīgi kā telekomunikāciju nozare pēdējās desmitgadēs. Citiem vārdiem - mazākās un vājākās aviokompānijas, piemēram, Estonian Air un airBaltic vai nu izzudīs, vai apvienosies ar lielākām aviokompānijām kā Flybe.

«Pēdējos mēnešos mēs esam redzējuši kā vairākas reģionālās aviosabiedrības «aiziet pa burbuli». Cimber Sterling Dānijā, Malmö Aviation un City Airline Zviedrijā – visas ir bankrotējušas. Es nezinu, kura būs nākamā, bet daudzas cīnās,» skaidrojis Finnair prezidents.

Pēc viņa teiktā, klientiem šobrīd ļoti svarīga ir cena. «Lētu biļešu meklējumi ir kļuvuši par sava veida sportu,» teicis M. Vehvilainens. Viņš arī bijis skeptisks par Estonian Air cerībām kļūt par Āzijas satiksmes centru, jo Igaunijas tirgus esot pārāk mazs, kā arī apšaubījis iespējamu Estonian Air un airBaltic apvienošanos.

Latvijas ministru prezidents Valdis Dombrovskis un satiksmes ministrs Aivis Ronis «ir pārliecināti», ka Igaunijai un Latvijai būtu jāapvieno savas nacionālās aviokompānijas, citējot Latvijas valdības pārstāvju pausto Igaunijas laikrakstam Eesti Päevaleht, iepriekš rakstīja BBN.

Saskaņā ar ministru teikto, šādas lidsabiedrības bāze atrastos Rīgā, kas kļūtu par Baltijas valstu centrālo satiksmes mezglu.

Saistītie raksti

Reklāma