Dienas Bizness

 • 1 pirmdiena,
  maijs

  Ziedonis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Finncomm ieriebj Finnair  5

Strīds starp Somijas nacionālo aviokompāniju Finnair un Latvijas aviopārvadātāju airBaltic par Somijas lidsabiedrības Finncomm pārņemšanu uzņēmis jaunus apgriezienus pēc tam, kad Finncomm apstiprināja plānu pārtraukt vairākus iekšzemes lidojumus, kas Finnair varētu radīt vairāku miljonu eiro zaudējumus, atsaucoties uz Somijas izdevumu Helsingin Sanomat, ziņo BBN.

Somijas izdevuma rīcībā esot nonākusi informācija, ka Finncomm grasās sadarboties ar airBaltic, kas galu galā varētu beigties ar to, ka airBaltic pilnībā pārņems Finncomm.

Līgums, kurš noslēgts starp abām somu kompānijām 1998. gadā, paredz, ka Finncomm vadā Finnair pasažierus no provinciālajām lidostām uz galveno lidostu Helsinkos, kur tos tālāk apkalpo Finnair. Gadījumā, ja Somijas nacionālais aviopārvadātājs zaudētu šo Finncomm pakalpojumu, Finnair īstermiņa varētu saskarties ar aptuveni 20 miljonu eiro lieliem zaudējumiem.

Finncomm norāda, ka sarunas ar Somijas nacionālo aviokompāniju par noteikumiem attiecībā uz turpmākajiem plāniem attiecībā uz pakārtoto aviosatiksmi nav nesušas vēlamos rezultātus, līdz ar ko Finncomm pārtrauc savu darbību nerentablajos maršrutos, paskaidrojot, ka turpmāk lidsabiedrība koncentrēsies uz ienesīgākiem maršrutiem. Zināms, ka patlaban Finncomm plānos ir pārtraukt lidojums uz trim provinciālajām lidostām Somijā.

Db.lv jau vēstīja, ka airBaltic prezidents Bertolds Fliks apstiprināja airBaltic vēlmi iegādāties Somijas Finncomm. «Pirmo reizi esam nolēmuši iegādāties kādu ārvalstu aviosabiedrību, tā sperot jaunu soli mūsu attīstībā,» sarunā ar medijiem norādījis B. Fliks.

Viņš gan norādīja, ka pagaidām esot pāragri runāt par investīcijām šajā projektā, taču ar šo soli airBaltic kļūtu par Somijas otru lielāko aviokompāniju, atpaliekot tikai no Finnair. «Tāpēc jau pašlaik Finnair uz šo mūsu piedāvājumu reaģēja tik histēriski un paniski, jo mēs Finncomm spējām piedāvāt izdevīgākus sadarbības nosacījumus un cenas nekā viņu ilggadējais partneris Finnair. Līdz ar to Finnair pat ar tiesas lēmumu panāca to, ka mums pagaidām Finncomm akcijas nevarēja tikt pārdotas,» sacīja B. Fliks.

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  19

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma