Latvijas aviokompānija airBaltic saņēmusi  no Krievijas bankas AKB Investbank prasību atdot trīs aizņēmumus 17 miljonu eiro apmērā. Kredītus šajā bankā pērn janvārī, jūnijā un jūlijā ņēmis tā brīža lidostas vadītājam Bertoldam Flikam un Vladimira Antonova ofšoram piederošais uzņēmums Baltijas aviācijas sistēmas, bet garantējusi airBaltic.

Investbank iesniegusi prasību Maskavas arbitrāžas tiesā un pastāv bažas, ka airBaltic lidmašīnas varētu tikt aizturētas Krievijas lidostās, TV3 ziņo raidījums Nekā Personīga.

«airBaltic rīcībā nav dokumentu, kas šādu darījumu esamību apliecinātu,» neatzīstot šādu informāciju norādījis lidsabiedrības pārstāvis Jānis Vanags.

Raidījums vēsta, ka kredītus vienpersoniski garantējis Fliks. Viņam vienīgajam bija paraksta tiesības kompānijā airBaltic. Tas noticis laikā, kad baidoties no KNAB, Fliks uz Latviju nebrauca un kompāniju vadīja pa telefonu no Vācijas.

Latvijas valdības konsultants airBaltic jautājumos Kārlis Krastiņš atzinis, ka «pēdējā laikā ir parādījušies atsevišķi fakti, konkrētu kreditoru prasības pret airBaltic». Krastiņš nenosauca konkrētus kreditoru vārdus, bet norādīja, ka šādu darījumu esamība norāda uz «pārkāpumiem Flika kunga personā. Ja šīs kreditoru prasības būs pamatotas, tas ir klajš airBaltic interešu pārkāpums.»

Raidījums ziņo, ka aizņēmums Investbank nav vienīgais, ko galvojis Fliks. Bijuši arī citi, tiesa - mazāki. airBaltic cer pierādīt, ka kredīta līgumi sastādīti nepareizi. Tomēr, ja tas neizdosies, nauda būs jāatdod.

airBaltic pret Fliku šobrīd gatavo prasību tiesai. No Flika cer piedzīt aviokompānijai nodarītos zaudējumus - arī AKB Investbank garantētos 17 miljonus eiro un citus nepamatotus darījumus.

Par Flika darījumiem pēdējo mēnešu laikā kopumā uzsākti vairāki tiesas procesi.

airBaltic cer no Flika atgūt arī kādu ziedojumu, kas nav bijis saistīts ne ar lidmašīnām, ne pasažieriem. 2010.gada vidū, kad aviokompānijas zaudējumi pārsniedza 30 miljonus, Fliks  pārskaitīja 115 000 latus ebreju reliģiskajai biedrībai Šamir. Auditoriem paskaidrots, ka ziedojums veikts, lai vairotu izpratni par ebreju vēsturi 2. Pasaules kara laikā.

Kopējā summa, ko airBaltic grasās piedzīt no Bertolda Flika, ir 24 miljoni latu. Prasība tiesā varētu tikt iesniegta nākamnedēļ.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra