Snoras strīdā ar Latvijas valsti un Latvijas Krājbanku Bertoltu Fliku nepieaicinās, procesam izsludināts slēgts statuss.

Rīgas apgabaltiesa aizvadījusi pirmo tiesas sēdi lietā, kur prasību pret Latvijas valsti un likvidējamo a/s Latvijas Krājbanka (LKB) pagājušā gada nogalē iesniedza arī likvidējamā Lietuvas banka Snoras. Tā kā lieta saturot ierobežotas pieejamības informāciju, tiesa nolēma to skatīt slēgtā sēdē. Snoras lūdz tiesu atzīt par spēkā neesošu 2011.gada 3.oktobra airBaltic glābšanas vienošanos, kuras rezultātā amatu zaudēja arī tās vadītājs un līdzīpašnieks Bertolts Fliks. Snoras faktiski vēlas, lai 2011.gada nogalē valstij pārdotie 47,2% airBaltic akciju, kas piederēja airBaltic privātajam akcionāram BAS, ko pārstāvēja B. Fliks, un kuras bija ieķīlātas LKB un Snoras, tiktu atdotas atpakaļ BAS. B. Flika pārstāvis zvērināts advokāts Viktors Tihonovs iesniedza tiesā lūgumu B. Fliku pieaicināt šajā lietā trešās personas statusā. Tomēr tiesa šo lūgumu noraidījusi, tā vietā trešās personas statusā pieaicinot nacionālo aviokompāniju airBaltic

V. Tihonovs pauda neizpratni par lēmumu, tiesu skatīt slēgtā sēdē, uzskatot, ka tādā veidā no sabiedrības tiek slēpta informācija par publiskām ķīlām un to realizācijām. «Es domāju, ka tas ir speciāls gājiens, lai slēptu patiesību. Fliks saka: ja reiz BAS nespēj samaksāt, man ir jāatbild. Viņš ir gatavs nest par to zināmu atbildību, bet ne šādā veidā,» norāda advokāts. Viņš arī atzīmē, ka vairāk nekā nesaprotamā kārtā valsts ieceltais LKB pilnvarnieks Jānis Brazovskis BAS piederošās airBaltic akcijas savulaik valstij pārdeva par nepilniem 230 tūkst. Ls. «Tagad sanāk, ka pamatmanta tiek faktiski uzdāvināta, bet garantētājs (B. Fliks) paliek ar pilnu atbildības nastu,» saka V. Tihonovs, piebilstot, ka Snoras un LKB savulaik izsniedza BAS 20 milj. eiro kredītu airBaltic akciju iegādei un vēlāk vēl 13 milj. eiro.

Jāmin, ka šī nav vienīgā ar airBaltic īpašumtiesībām saistītā prasība, ko tiesā iesniegusi Snoras. Tāpat airBaltic ir iesaistīts vēl vairākās tiesvedībās ar saviem kreditoriem un bijušajiem īpašniekiem.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra