Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  aprīlis

  Alīna, Sandris, Rūsiņš

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8493

  USD: 1.0891

Ekonomika

Bertolts Fliks

Kristians Putniņš, Dienas Mediji

Fliks: airBaltic ir visas Baltijas aviokompānija  2

Ja Latvijā no mums pieprasa personālu pieņemt darbā pēc nacionālās piederības, tad ir arī jāatsakās no visas Baltijas aviokompānijas ieceres un plāniem ieņemt vadošas lidsabiedrības vietu Ziemeļeiropā.

Tā uz pagājušajā nedēļā izteikto kritiku par faktu, ka nacionālā lidsabiedrība airBaltic stjuartus meklē Igaunijā, reaģē airBaltic prezidents un izpilddirektors Bertolts Fliks, kuram piederošā kompānija SIA Baltijas aviācijas sistēmas ir arī 47.2% akciju īpašniece lidsabiedrībā.

Jauni darbinieki Igaunijā tiek meklēti, jo kompānija tur atvērusi savu bāzi. «Viļņas bāzē lidsabiedrība piesaista lietuviešu pilotus un stjuartes, bet Tallinā – igauņu apkalpes,» skaidro lidsabiedrības vadītājs.

Kā norāda B. Fliks, airbaltic dibināta ar mērķi kļūt par vadošo aviokompāniju visās Baltijas valstīs, un prētējā gadījumā strīdam par airBaltic zīmolu neesot nekāda jēga, jo tad lidsabiedrību var saukt arī par Latvijas aviolīnijām.

Kā vēsta diena.lv, stjuartu atlasē, kas notika Tallinā, pieteikušies 500 kandidātu. Tomēr airBaltic stjuartu formu izdosies uzvilkt tikai 15 cilvēkiem, tādēļ tas diezvai atstās ietekmi uz bezdarba rādītājiem Igaunijā. Stjuarta alga mēnesī būšot 600 – 685 eiro. Pēc pusgada ilga darba varot rēķināties, ka alga būs lielāka.  

Jāatgādina, ka Latvijas valstij pieder 52.6% airBaltic akciju.

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

LSC Shipmanagement flotei pievienojas līdz šim lielākais tankeris

LSC Shipmanagement flotei pievienojas līdz šim lielākais tankeris  1

Dienvidkorejā AS Latvijas kuģniecība meitas uzņēmums SIA LSC Shipmanagement (LSCSM) papildinājis savu pilnā tehniskajā pārraudzībā esošo floti ar jaunu kuģi Elandra Eagle, informē LSCSM. Jaunais tankeris Elandra Eagle ir paredzēts naftas...

Reklāma